• 19 maja 2024 10:23

Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało!

lut 14, 2019
bieg

To hasło przewodnie nowego wydarzenia organizowanego przez Fundację “Dobro jest w nas” oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej “Gryf” – Biegu Aktywny Senior 60+. Podstawowym celem inicjatywy jest aktywizacja środowiska seniorskiego poprzez zachęcanie do uprawiania sportu, w tym spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Bieg odbywać się będzie w całej Polsce od 15 lutego do 28 lutego. W tym czasie zgłoszeni uczestnicy (zgłoszenia na adres kontaktowy podany poniżej) wysyłają na adres kontaktowy ilość pokonany kilometrów. Kilometry sumują się, a ich największa ilość wyłoni zwycięzcę.

Fundacja “Dobro jest w nas” to organizacja promująca aktywny styl życia dla różnych grup społecznych. Jej działalności jest bliska idea transplantacji serca oraz udzielanie pomocy i wsparcia potrzebującym. Misją Fundacji jest m.in. wspieranie, propagowanie profilaktyki, edukacji i psychoterapii w zakresie zdrowia szczególnie przewlekle chorych na nerki. Opieki nad dializowanymi i po transplantacji.

Każdy z uczestników pokonuje trasę, którą może przebyć pieszo, na łyżwach, na rolkach, biegiem lub truchtem (slow-jogging), na rowerach, spacerkiem z czworonogiem, a nawet konno jeśli chce – jak mówi entuzjasta biegu, ambasador “Głosu Seniora”, Janusz Masłowski.

Wydarzenie nie jest kierowany wyłącznie dla osób 60+. W biegu, Seniorom mogą towarzyszyć również wnuki, dzieci, młodsi członkowie rodziny czy przyjaciele.

Na zwycięzcę czeka puchar Fundacji 😀

Nad wydarzenie patronat honorowy objęli Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego, Krzysztof Świerczek oraz Starosta powiatu. Patronat medialny objął magazyn “Głos Seniora”.

Zgłoszenia udziału na adres: tkkf.miechow@interia.pl

Informacje pod numerem telefonu: Janusz Masłowski, 606 658 463

Już niedługo na naszym fanpage na Facebooku fotorelacja z wydarzenia.

bieg
Janusz Masłowski – ambasador Głosu Seniora, entuzjasta wydarzenia
Skip to content