• 19 maja 2024 11:00

Tygiel edukacyjny dla dzieci i rodziców w Domu Kultury Praga

lut 13, 2019
art dżem

Dom Kultury Praga zaprasza na wydarzenie ART DŻEM: tygiel edukacyjny dla dzieci i rodziców.

16 lutego, sobota,  10:30 – 13:30

godz. 10.30 – 11.30

MALI ODKRYWCY

Amerykanie Kolumba – warsztaty (6-8 lat)
Prawdziwa podróż w nieznane! Wraz z Kolumbem poznamy rdzennych mieszkańców Ameryki. Dowiemy się jak to się stało, że Kolumb odkrył Amerykę, a nie Indie. Zajrzymy do indiańskiej wioski, by przekonać się jak mieszkali, jak wyglądali oraz czym zajmowali się Indianie. Wymyślimy swoje magiczne imiona, zobaczymy kto jest dla nich bratem i siostrą, a na koniec wykonamy kolorowe łapacze snów, które odgonią najgorsze koszmary!

udział bezpłatny – zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12273

godz. 10:30-11:30

POŁYKACZE KSIĄŻEK

Rodzinne warsztaty czytelniczo-edukacyjne „Poznaję świat z Feliksem” dla dzieci od 3 lat, z opiekunami. 

Spotkanie z bohaterem książki “Listy od Feliksa”. Jest to przepięknie wydana opowieść z prawdziwymi listami w kopertach pisane z różnych części świata! Książka została wyróżniona przez Dzieci Orderem Uśmiechu, nagrodzona przez wydawców Pegazika i uhonorowana statuetką Fundacji ABC XXI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Kim jest Feliks? Feliks to ukochana maskotka Zosi, która ginie w czasie powrotu z wakacji. Po jakimś czasie okazuje się, ze Feliks podróżuje po świecie, skąd przesyła Zosi listy pełne komicznych opisów tego co widzi. Na warsztatach tłumaczka serii „Listy od Feliksa” – Monika Michałowska – przeczyta fragmenty książki „Najlepsze na świecie listy od Feliksa”. Dzieci poznają nie tylko kawałek świata, ale nauczą się, jak pisać prawdziwe listy.  Wspólnie wykonają koperty i napiszą listy do zająca Feliksa o Warszawie i o tym, co warto zobaczyć w Polsce. List, który zwycięży w konkursie, zostanie nagrodzony pluszowym Feliksem.

zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12354

godz. 10:30-11:30

POROZMAWIAJMY O DZIECIACH

Wykład dla rodziców       

Wykład o budowaniu relacji z dziećmi, rozwijaniu umiejętności wychowawczych i pogłębianiu wiedzy psychologicznej, która pozwoli lepiej współtowarzyszyć dzieciom w ich rozwoju. Uczucia – dobre – złe. Po co one nam? Czy nie było by łatwiej gdybyśmy byli racjonalni? Jak pomoc dzieciom je przeżywać? Czemu to ważne żeby o nich mówić?

Prowadzenie: Janka Rykowska, psycholog kliniczny dzieci

wstęp wolny

godz. 12:30-13:30

RODZINNY POKAZ NAUKOWY

Kosmiczna wycieczka (od 7 lat)

Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego poświęcony astronomii i podstawowym zjawiskom obserwowanym na niebie. Poznamy gwiazdozbiory, gwiazdy i wiadomości o Księżycu. Dowiemy się jak czuli się pierwsi kosmonauci, kiedy na nim wylądowali i jak widzieli Ziemię. Uczestnicy zapoznają się również z ciekawym dla miłośników nieba narzędziem Stellarium, które każdy może za darmo zainstalować na swoim komputerze.

udział bezpłatny – zapisy online www.dkpraga.pl

Informacje: Katarzyna Sajewicz / k.sajewicz@dkpraga.pl, tel. 725 060 005, www.dkpraga.pl

Skip to content