• 19 czerwca 2024 16:30

Dwa nowe Kluby Seniora w gminie Iwanowice

lut 11, 2019
klub seniora

Gmina Iwanowice, która rok temu dołączyła do naszego Programu Gmina Przyjazna Seniorom i wydała z nami lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora, nie zwalnia tempa. Jeszcze we wrześniu aktywnie uczestniczyła w V Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie,  w październiku dołączyła do Programu Stop Manipulacji nie kupuj na prezencji, w listopadzie współtworzyła z nami Patriotyczny Głos Seniora, a w sobotę wraz z nami zainaugurowała funkcjonowanie Klubów Seniora w Poskwitowie Starym i Władysławie.

klub seniora

Kluby rozpoczęły swoją działalność  już w styczniu w ramach ministerialnego programu Senior + i liczą już 80 nowych członków. Warto nadmienić, iż wieloletni program „Senior +” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, a jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Gmina Iwanowice swoja przygodę z Seniorami rozpoczęła już parę lat temu, gdyż oprócz nowo powstałych Klubów działają już cztery (w Sieciechowicach, Celinach, Widomej i Poskwitowie Nowym), których członkowie aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym gminy i powiatu.

Otwarcie Klubów było uroczyste, smaczne, muzyczne i pełne humoru. Zaproszeni zostali liczni oficjalni goście, a seniorzy zapełnili wszystkie sale po brzegi. Kluby zostały oficjalnie otwarte i poświęcone przez wikariusza ks. Wojciecha Oczkowicza. W czasie uroczystości wprowadzono kolejny program dla seniorów z Gminy Iwanowice „Kopertę życia”, a i części artystycznej nie mogło zabraknąć. Wystąpili; Zespół „Korale „ z Miechowa, „Małe Tempo” z Iwanowic, Gminny Zespół Ludowy „Iwanowickie Perełki”, a wisienką na torcie był występ KGW Władysław. Gratulujemy władzom gminnym i sołeckim tak dynamicznej postawy pro-seniorskiej, która powinna być wzorcem dla innych gmin i sołectw w Polsce. 

klub seniora
klub seniora
klub seniora