• 25 maja 2024 14:00

Spotkanie z Agatą Buzek w Domu Kultury Praga

sty 10, 2019

15 stycznia 2019, 18:00


Dom Kultury Praga / B.Sawinkowa 2 / Warszawa zaprasza na spotkanie z Agatą Buzek pod patronatem Głosu Seniora


Wstęp wolny

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1189921554506547/

Dom Kultury Praga od ponad 15 lat prowadzi cykl spotkań z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, osobowościami ze świata kultury i mediów. Do tej pory zaproszenie przyjęło ponad 200 osób, m.in. Gustaw Holoubek, Nina Andrycz, Jerzy Stuhr, Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Małgorzata Kożuchowska, Stanisława Celińska. Spotkania mają charakter otwartej rozmowy z udziałem publiczności. Tym razem dziennikarz Radosław Mróz będzie „przepytywać” jedną z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych młodego pokolenia – Agatę Buzek.

Aktorka pochodzi z Górnego Śląska.  Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1999r.).

W 1997 r. zagrała w “Perle” Teatru Telewizji (reż. Piotr Mikucki), rok później w “Gdy tańczyła Izadora” (reż. Magdalena Łazarkiewcz) i “E.E” (reż. Maria Zmarz-Koczanowicz), a w 1999 r. wystąpiła we włoskim filmie “Ballada o czyścicielach szyb” (reż. Peter Del Monte). Szerokiej publiczności znana jest m.in. z „Zemsty” Andrzeja Wajdy, „Wiedźmina” Marka Brodzkiego czy “Rysia” Stanisława Tyma, a także „Nightwatching” Petera Greenawaya czy „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Ma też na swoim koncie główne rolę w “Valerie” Birgit Möller oraz w “Rewersie” Borysa Lankosza, za którą została uhonorowana nagrodą Orła na festiwalu Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010.

Aktorka dała się poznać także zagranicznej publiczności w takich produkcjach kinowych jak: “Niewinne” (reż. Anne Fontaine) – dramacie opowiadającym historię rozgrywającą się za murami klasztoru, w którym doszło do zbiorowego gwałtu dokonanego przez żołnierzy Armii Czerwonej czy “High Life” (reż. Claire Denis), gdzie zagrała u boku m.in. Roberta Pattinsona i Juliette Binoche.

Prywatnie Agata Buzek jest aktywistką działającą na rzecz praw człowieka. Weganka, angażuje się także w wiele akcji na rzecz obrony praw zwierząt.

Aktorka znana jest z tego, że żyje z dala od fleszy – tym bardziej spotkanie w Domu Kultury Praga jest świetną okazją do odsłonięcia odrobiny jej charakteru i poznania planów zawodowych.

Prowadzenie: Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny

___________________________

Informacja: Katarzyna Sajewicz

k.sajewicz@dkpraga.pl / tel. 725 060 005
www.dkpraga.pl

Skip to content