Pokaz zespołu VOGUE Nowa Huta w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 7 grudnia 2018 r.

Pokaz  kreacji wieczorowo – sylwestrowych  na sezon 2018/2019 – zespołu modowego VOGUE Nowa Huta, który odbył się w ramach Akademii Stylu  zorganizowanej przez GŁOS SENIORA podczas I Kongresu Pacjentów  Kardiologicznych w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie w dniu
07.12.2018 r. Inicjatorką utworzenia zespołu VOGUE Nowa Huta była Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz.

Stylizacje do pokazu wykonała Małgorzata Piątkiewicz-Szczechla, w których mottem modowym było pokazanie niestereotypowej  seniorki –  kobiety  aktywnej  i charyzmatycznej , której nie obce są współczesne trendy modowe i która pomimo dojrzałego wieku jest świadoma swojej atrakcyjności. W stylizacjach o kolorystyce  magicznej czerni, o zróżnicowanej fakturze materiału poprzez szyfon, cekiny i aksamit, z domieszką złota i bordo – dominował styl disco  i rokowy (zarezerwowany nie tylko dla młodych), przełamany stylem glamour, co dodawało stylizacjom  elegancji i szyku.

Zespół VOGUE Nowa Huta występował z powodzeniem już wcześniej , pierwszy raz Na Kiermaszu Centralnym w nowej Hucie  w grudniu 2017 r. oraz na Senioraliach w Krakowie w 2018 r. na Pl. Szczepańskim. Zespół jest koordynowany przez stylistkę i modelkę Małgorzatę Piątkiewicz-Szczechla, w skład którego wchodzą modelki -seniorki,które są osobami aktywnymi , a większość z nich występuje w chórze Gospel Senior w ramach tzw. Stowarzyszenia Gospel, a są to: Grażynka, Majka Chwierut, Ania Skulska, Marysia Król, Terenia Walas, która też jest wolontariuszem w hospicjum. Do zespołu też ostatnio dołączyła modelka Danusia Kurdziel. 

Reprezentowana przez zespół moda, to sposób na wyrażanie siebie , swojego stylu życia i pokazanie, że  współczesne seniorki nie pozostają w tyle, ale swoją charyzmą i sposobem postrzegania świata chcą dzielić się z innymi.

Fot. Jerzy Karnasiewicz