• 23 maja 2024 05:58

Warsztaty rodzinne w Cricotece: Laboratorium sceny – miasto niemożliwe

paź 3, 2018

Warsztaty rodzinne w krakowskiej  Cricotece pod hasłem “Laboratorium sceny – miasto niemożliwe” pod patronatem Głosu Seniora odbędą się w najbliższą niedzielę.

 

7 października, godz. 11:30-12:30

ul.  Nadwiślańska 2-4 w Krakowie

 

Jaki kształt ma pomnik? Czy pomnik ma funkcję? Gdzie znajdziemy pomnik w mieście? Na podstawie „pomników niemożliwych” Tadeusza Kantora stworzymy własne konstrukcje – konstrukcje niemożliwe. Zastanowimy się nad formą, funkcją i powiązaniem naszej rzeźby z otoczeniem.  Do tworzenia własnych dzieł wykorzystamy drewno, druty, sznurki i inne elementy, które może mają już swoja funkcję, ale czy nie możemy jej zmienić?

 

 

Prowadzenie:

Dorota Zwolak – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Czynna architektka i projektantka. Adeptka szkoły florystycznej tworząca małe, zielone kompozycje odzwierciedlające świat rzeczywisty. Absolwentka kursu „Pani od architektury” organizowanego przez pracownię k. Członkini fundacji Animatornia – twórcze działania oraz fundacji Miasto Pracownia, w ramach których m.in. współorganizuje i prowadzi działania w przestrzeni miejskiej, warsztaty architektoniczne, konstrukcyjne, planowania przestrzennego.

Michał Gawlik – pasjonat prac technicznych,  majsterkowicz dbający o detale i szczegóły, który najlepiej czuje się przebywając w warsztacie z narzędziami. Osoba zaangażowana w działania fundacji Animatornia – twórcze działania oraz fundacji Miasto Pracownia. W roli fachowego wsparcia technicznego współprowadzi działania w przestrzeni miejskiej, warsztaty projektowe oraz konstrukcyjne.

 

Na warsztaty obowiązują bilety w cenie 10 zł, które można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z Wnukami!

 

Skip to content