• 20 maja 2024 05:50

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ

paź 2, 2018

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ powstał w odpowiedzi na samotność starszych osób.  Stowarzyszenie mali bracia ubogich prowadzi go nieprzerwanie od 2003 r., dając darczyńcom możliwość płatności cyklicznych, co umożliwia regularne wspieranie osamotnionych seniorów.

 

Obecnie pod stałą opieką stowarzyszenia jest ponad 300 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. Pomagają im wolontariusze. Każdy wolontariusz odwiedza regularnie jednego podopiecznego. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.

 

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. 3/10 badanych seniorów (80+) doświadcza samotności i izolacji, a 1/20 nigdy nie wychodzi z domu, wg badania zrealizowanego przez agencję ARC Rynek i Opinia na zlecenie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

 

Ta sytuacja diametralnie zmienia się, gdy w życiu starszego człowieka pojawia się przyjazna i troskliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą potrafi go wysłuchać, regularnie raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby zapytać o samopoczucie.

 

To właśnie stała obecność drugiego człowieka jest tym, czego starsze samotne osoby potrzebują najbardziej, dlatego tak ważny jest dla nas Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.


Więcej informacji o Programie TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ:

 

Skip to content