• 19 maja 2024 22:50

Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy

lip 25, 2018

Festiwal pod patronatem Głosu Seniora odbędzie się 11-18 sierpnia 2018 r.

 

Wielkie show „Wiedeń dla Kiepury” pełne muzyki i tańca, na które złożą się przeboje ze słynnych operetek m.in. Straussa,  Lehara, Kalmana  w wykonaniu najlepszych artystów z Wiednia – to atrakcja tegorocznego 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wystąpią śpiewacy: Isabel Seebacher , Elisabeth Schwarz, Vincent Schirrmacher, Jeffry Treganza oraz grupa taneczna Tanzformation i najsłynniejsza orkiestra operetkowa Wiener Opernball Orchester pod dyrekcją Uwe Theimera.

 

51. Festiwal im. Jana Kiepury Gala finałowa, Małgorzata Walewska, Tomasz Kuk fot. Marian Gdula

 

Festiwal, zorganizowany przez Gminę Krynicę-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 11 sierpnia i jak zapowiada burmistrz Dariusz Reśko, będzie niezwykle atrakcyjny. Wystąpi  międzynarodowe grono artystów m.in.: Luis Chapa, tenor,  gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Mari Moriya  solistka światowych scen operowych, w tym także nowojorskiej Metropolitan Opera,  Katerina Hebelkova  artystka Opery Narodowej w Pradze, Aliaksandr Mikhniuk solista Teatru Wielkiego w Mińsku. Nie zabraknie także polskich solistów, w tym m.in. Wojciecha Śmiłka, basu  Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, znanego ze scen Europy.  Zagra również  druga wiedeńska orkiestra Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Jaroslava Kyzlinga, dyrektora Opery Narodowej w Pradze, a także polskie zespoły m.in.: Filharmonii Dolnośląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Podkarpackiej.

 

50. Festiwal im. Jana Kiepury, widowisko Uśmiechnij się! fot. Marcin Wróbel

 

Nurt koncertów wieczornych zainauguruje lubiany przez publiczność Piotr Rubik (11 sierpnia) przypominając swoje największe przeboje. Dzień później (12 sierpnia) koncert „Czardaszem przez operetkę”,  poświęcony zostanie pamięci Marty Eggerth, żony patrona festiwalu, artystki operetkowej, w 5.rocznicę Jej śmierci. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” przedstawi (13 sierpnia) program „Kalejdoskop barw Polski”, na który złoży się śpiew i taniec w układach słynnych choreografów. Spektakl „Cosi fan tutte”, czyli jedna z najsłynniejszych zabawnych oper Mozarta, nazywana szkołą kochanków, zostanie zaprezentowana (14 sierpnia) przez uzdolnioną wokalnie młodzież z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Najpiękniejsze fragmenty oper w wykonaniu artystów światowych scen, także słynnej nowojorskiej MET złożą się na koncert „Aria dla Krynicy” (15 sierpnia).  Już stało się tradycją, że jeden z wieczornych koncertów poświęcony jest młodym utalentowanym artystom. Tak będzie i w tym roku, a wieczór „Kiepura i co dalej?” (16 sierpnia) wypełniony zostanie przebojami z oper i operetek.  Najbardziej operowe requiem w historii światowej muzyki, czyli  Requiem Verdiego zaprezentuje (17 sierpnia) międzynarodowe grono artystów pod batutą Stanisława Krawczyńskiego. Wykonanie tego jednego z najpiękniejszych dzieł w historii muzyki poświęcone zostanie pamięci Bogusława Kaczyńskiego. Na finał (18 sierpnia) zaplanowana została wielka gala straussowska  „Wiedeń dla Kiepury”, prawdziwe operetkowe show, pełne muzyki, śpiewu i tańca.

 

50 Festiwal im. Jana Kiepury, widowisko “Uśmiechnij się z Kiepurą” – Katarzyna Laskowska, Adam Sobierajski, fot. Andrzej Kalinowski

 

Osiem wieczornych koncertów, to tylko część atrakcji tegorocznego festiwalu. Pozostałe wydarzenia artystyczne ujawnimy niebawem.


Szczegóły koncertów i program są dostępne na stronie organizatora.  

Bilety można zakupić na tutaj, a także zarezerwować telefonicznie:

18/ 471-07-50 lub 18/ 471-07-51

(od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00),

oraz mailowo pod adresem: administracja@ckkrynica.pl


Zapraszamy!


 

Skip to content