• 16 lipca 2024 11:41

Sukcesy studentów UTW Gliwice w seniorskich zawodach sportowych

W roku 2009, z inicjatywy Prezes UTW Łazy Krystyny Męcik, przy udziale m. in. Prezes UTW Gliwice Krystyny Jurczewskiej -Płońskej oraz poparciu i wsparciu burmistrza Łaz p. Macieja Kaczyńskiego zorganizowano pierwszą i następne Olimpiady UTW w Łazach. Przez kolejnych 10 lat olimpiady rozwijały się i w ostatnich latach brało w nich udział ponad 1000 seniorów. Drużyna z gliwickiego UTW stanęła na najwyższym podium 9 razy zdobywając w sumie 245 medali, w tym 110 złotych, 82 srebrnych i 53 brązowych.

W 2014 r. UTW Rabka zorganizowało po raz pierwszy  zimową Senioriadę UTW.  Drużyna z gliwickiego UTW stanęła 6 razy na najwyższym podium  zdobywając 31 złotych medali, 31 srebrnych oraz 18 brązowych. Razem w zimowych igrzyskach  drużyna UTW Gliwice zdobyła 80 medali.

Łącznie w obu olimpiadach UTW Gliwice zdobyło 325 medali.

W  lekkoatletycznych mistrzostwach Polski Masters w Lublinie  sierpniu 2020 nasi studenci w bieżącym roku zdobyli 17 medali, w tym 8 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. W mistrzostwach Polsk  w Toruniu w kategorii wieloboju sprinterskim  nasz 85-latek Edward Berwid został mistrzem Polski.

W okresie pandemii Coronawirusa olimpiada UTW i organizacji senioralnych odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie dnia 20.09.2020  przy zachowaniu wszelkich przepisów i środków bezpieczeństwa. I znowu na najwyższym podium stanęła drużyna olimpijczyków z gliwickiego UTW otrzymując złoty puchar i zdobywając 14 medali (na 15 startujących zawodników); w tym 9 złotych i 5 srebrnych a w nowej dyscyplinie olimpijskiej jaką jest speed-ball, nasz student Leszek Gamracy ustanowił nowy rekord Polski.

W sali konferencyjnej Stadionu Śl. odbyła się tego dnia konferencja, podczas której wręczono puchary Uniwersytetom Trzeciego Wieku, które  po raz 12ty, 11-ty i 10-ty brały udział w Olimpiadach Letnich w Łazach.

Wszystkie wyżej wymienione  sukcesy sportowców naszego UTW zawdzięczamy duetowi nasz studentów: kapitanowi drużyny Krystynie Deji oraz trenerowi Czesławowi Okońskiemu.

Drużyna UTW Gliwice dzięki ogromnemu wysiłkowi i systematycznej pracy całej ekipy uznana została za najlepszą drużynę sportową wśród Uniwersytetów Trzeciego Wieku w  Polsce.

Gratulacje i podziękowania za ciężką pracę oraz życzenia dalszych sukcesów w sporcie i w życiu.