• 23 czerwca 2024 12:58

DRUGA EDYCJA “ZWOLNIJ DLA ZDROWIA”!

maj 21, 2024 #Senior, #seniorzy

Już niebawem bezpłatne konsultacje medyczne podczas drugiej edycji Miasteczka “Zwolnij dla Zdrowia”!

Zadbanie o zdrowie może być bardzo proste! Zapraszamy więc w sobotę 25 maja, w godzinach 10-16 do Miasteczka “Zwolnij dla Zdrowia”, usytuowanego w Służewskim Domu Kultury w Warszawie, gdzie czekają na uczestników m.in. darmowe badania profilaktyczne (testy anty-HCV, analiza składu ciała, badanie lipidogramu i inne) oraz szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Z uwagi na przypadający w tym samym czasie Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu – o godz. 13:30 zaplanowany jest specjalny bieg (5 km) ku pamięci prof. Hiroakiego Tanaki.

Recepty na zdrowie potwierdzone naukowo są naprawdę proste: regularny ruch, zbilansowana dieta, regenerujący sen i spokojny oddech. Przybywając na nasze wydarzenie poznasz praktyczne i dostępne dla każdego praktyki, nie wymagające wielkiego budżetu. Często wystarczy wygodny strój i osobista motywacja.

Każdy z uczestników Miasteczka będzie miał możliwość na miejscu wysłuchać wykładów ekspertów i trenerów w dziedzinie zdrowego życia. Będzie mógł dowiedzieć się, jak bez większego wysiłku i nakładów, w harmonii ze środowiskiem, dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne na co dzień za pomocą slow joggingu, technik oddechowych i mindfulness, umożliwiających poprzez ćwiczenia obniżenie poziomu stresu w organizmie. Dodatkowo na stoiskach partnerów będzie prowadzona edukacja w zakresie dawstwa szpiku, badań klinicznych, korzyściach dołączenia do Programu Ogólnopolska Karta Seniora, a także nabyć książki o Slow Joggingu i oddechu. Najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy Skato i mat sensorycznych Muffik.

Wśród uczestników rozlosowanych zostanie również 20 nagród – produktów marki Vitammy, wspierających witalność, dobre samopoczucie, zdrowy styl życia i zdrowie.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Pacjenta, NFZ – Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie, Agencji Badań Medycznych oraz Burmistrza dzielnicy Mokotów.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja For Earth For US, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

Więcej o wydarzeniu oraz aktualny program znajdziesz tutaj: https://tiny.pl/dc45g