• 24 maja 2024 08:43

– wystarczy podpisać umowę, włożyć kartę SIM od operatora do routera z funkcją modemu i odpowiednio skonfigurować połączenie APN. Takie łącze jest objęte limitem transferu danych, który warto dobrać w zależności od sposobu korzystania z sieci i liczby domowników, którzy będą się z nią łączyć.

Ile gigabajtów internetu domowego używa przeciętny użytkownik?

Przeciętne wykorzystanie transferu danych wynosi około 100 GB miesięcznie w przeliczeniu na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Możesz więc szacunkowo dobrać minimalną wielkość pakietu gigabajtów, jeśli pomnożysz tę wartość przez liczbę domowników i dodasz nieco zapasu. Potrzebujesz jednak znacznie większego limitu, gdy używasz internetu np. do grania w zaawansowane graficznie gry sieciowe, streamowania czy pobierania dużych plików.

Kiedy wybrać internet mobilny z limitem 100 GB?

Nie ma większego sensu opłacać drogiego abonamentu z wysokim limitem, jeśli użytkownikiem internetu jest tylko jedna osoba – zwłaszcza gdy głównie przegląda strony internetowe i korzysta z serwisów społecznościowych. W takim przypadku powinno wystarczyć już 100 GB.

Pamiętaj jednak, że dostępne gigabajty szybko się wyczerpią, jeśli zaczniesz używać internetu z limitem do rozrywki. Utracisz możliwość dalszego łączenia się z siecią już po obejrzeniu kilku filmów w wysokiej jakości (HD lub 4K) na platformach VOD.

Do jakich czynności wystarczy Ci internet z 500 GB transferu danych?

Internet mobilny używany jako domowy powinien mieć limit około 500 GB, jeśli ma służyć zarówno do nauki, pracy, jak i rozrywki. Nie musisz się obawiać, że zużyjesz cały przyznany transfer przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Taka liczba gigabajtów pozwala m.in.:

  • oglądać filmy i seriale w telewizji internetowej,
  • słuchać muzyki na platformach streamingowych,
  • pobierać i udostępniać duże pliki,
  • grać w gry online,
  • uczyć się i pracować zdalnie,
  • komunikować się z bliskimi za pomocą komunikatorów wideo,
  • streamować.

Internet mobilny 1000 GB – kiedy się przyda?

Niektórzy operatorzy oferują pakiety, w ramach których możesz otrzymać miesięcznie nawet 1000 GB do wykorzystania. Taki limit przyda się przede wszystkim w dużych rodzinach, w których domownicy korzystają z łącza do czynności wymagających sporego zużycia transferu, a zwłaszcza grania w zaawansowane technologicznie gry sieciowe, streamowania i oglądania filmów w jakości 4K. 1000 GB daje gwarancję, że z internetu mobilnego będzie można korzystać praktycznie bez końca.

Sprawdź pakiety szybkiego internetu mobilnego od Netii

Internet mobilny od Netii możesz mieć w jednym z trzech pakietów – z transferem danych 100 GB, 500 GB lub 1000 GB. Jeśli Twój dom znajduje się w zasięgu sieci 5G, możesz korzystać z szybkiej i niezawodnej sieci piątej generacji. W cenie abonamentu otrzymasz nowoczesny router 5G, który pozwala łączyć się z siecią Wi-Fi w tym samym czasie nawet na 32 urządzeniach.

Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie ma jeszcze internetu 5G, dobrym wyborem będzie internet domowy LTE od Netii – również dostępny w pakietach 100 GB, 500 GB lub 1000 GB. Na czas trwania umowy operator udostępnia router z zewnętrzną anteną i kartą SIM, która jest odporna na różne warunki pogodowe. Internet mobilny (4 GB, 60 GB lub 100 GB) możesz mieć też w pakiecie komórkowym Netia Mobile – z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami.

Skip to content