• 24 maja 2024 09:48

ŚWIATOWA KONFERENCJA ALZHEIMER’S DISEASE INTERNATIONAL (ADI) – POLSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY OSOBOM Z CHOROBĄ ALZHEIMERA

kwi 19, 2024 #Senior, #seniorzy

W dniach 24-26 kwietnia w Hotelu Metropolo znajdującym się przy ulicy Orzechowa 11 w Kraków PL odbędzie się 36 Światowa Konferencja Alzheimer’s Disease International organizowana przez Alzheimer’s Disease International. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Zróżnicowany program konferencji ADI 2024 skupi się na spostrzeżeniach, innowacjach i inspiracjach w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań globalnego problemu jakimi są choroby demencyjne. Podczas konferencji specjaliści ds. ochrony zdrowia, osoby chore na otępienie, ich opiekunowie, badacze, innowatorzy, decydenci polityczni i przedstawiciele rządów z całego świata spotkają się, aby dzielić się doświadczeniami i wymieniać wiedzą.

Konferencja może pochwalić się międzynarodowym gronem czołowych prelegentów, panelistów, twórców plakatów, których wystąpienia przedstawiają najnowsze osiągnięcia w każdym z 7 obszarów „Globalnego planu działania w zakresie demencji” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):

– Świadomość i życzliwość w demencji
– Redukcja ryzyka demencji
– Demencja jako priorytet zdrowia publicznego
– Diagnozowanie, leczenie, opieka i wsparcie osób z demencją
– Wsparcie opiekunów osób z demencją
– Systemy informacyjne dotyczące demencji
– Badania i innowacje dotyczące demencji

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora, pod tym linkiem https://adiconference.org/

Skip to content