• 22 lipca 2024 15:21

Miasto i Gmina RADZYMIN

kwi 17, 2024

CHARAKTERYSTYKA GMINY

Radzymin to prężnie rozwijające się miasto z ponad 540-letnią historią. Dzięki lokalizacji w sercu Mazowsza, nad Zalewem Zegrzyńskim, w odległości 25 km od Warszawy Radzymin jest znakomitym miejscem do zamieszkania, inwestowania, turystyki i rekreacji.

Miasto szczyci się chlubną historią zwycięstwa nad bolszewikami podczas Bitwy Warszawskiej. Odbicie Radzymina z rąk wroga 15 sierpnia 1920 roku zdecydowało o ostatecznym zwycięstwie Polski i zatrzymaniu bolszewickiego marszu na Europę. Na pamiątkę tamtych wydarzeń Radzymin jest nazywany miastem „Cudu nad Wisłą”. Podczas II wojny światowej w Radzyminie prężnie działał ruch oporu. Niestety, miasto zniszczyły walki pancerne w 1944 r., a lata powojenne przyniosły Radzyminowi zastój – władze komunistyczne próbowały zatrzeć pamięć o roku 1920. Dopiero przemiany polityczne po 1989 roku pozwoliły wznowić historyczne tradycje i umożliwiły rozwój miasta.

Współczesny Radzymin zmienia się w szybkim tempie, wzrasta liczba ludności, powstają nowe osiedla, domy, szkoły, napływają przedsiębiorcy. Bliskość Warszawy, trasy S8 i proinwestycyjna strategia samorządu sprawiają, że Radzymin staje się idealnym miejsce do życia i prowadzenia biznesu.

Jednocześnie Radzymin zachowuje unikalny klimat spokojnego miasteczka, kultywuje wielowiekowe tradycje handlowo-rolnicze i zachwyca pięknem otaczającej miasto natury. Tu można aktywnie spędzić weekend, odpocząć wśród lasów i łąk, czy też zrelaksować się nad wodą.

Strona internetowa: https://radzymin.pl

Ogólnopolska Karta Seniora

Gdzie można wyrobić Kartę:

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w bud. B Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie przy ul. Konstytucji 3 Maja 19, w pokoju nr 13, w godzinach:

Poniedziałek: 9-18

Wtorek – Czwartek: 8-16

Piątek: 8-15

Telefon kontaktowy: 22 667 68 53