• 19 lipca 2024 13:30

Recepta długowieczności! Najstarsza mieszkanka Podkarpacia ma 109 lat!

mar 1, 2024 #Senior, #seniorzy

Ponoć życie zaczyna się po czterdziestce. Niektórzy śmiało mogą powiedzieć, że nawet po setce. Pani Anna Winiarska niedawno obchodziła 109 urodziny w gronie najbliższych. Jest wzorem dla okolicznej społeczności.

Pani Anna Winiarska urodziła się 23 lutego 1915 roku – przeżyła zatem dwie wojny światowej, była świadkiem kluczowych przemian ustrojowych w Polsce, przyglądała się zmianom zachodzącym w szybko rozwijającym się świecie. Według danych mieszkanka Huty Gogołowskiej jest najstarszą osobą na Podkarpaciu.

Ma 109 lat! Najstarsza mieszkanka Podkarpacia świętuje

Pani Winiarska doczekała się 4 dzieci – córki oraz 3 synów – 17 wnuków, 28 prawnuków i 7 praprawnuków. Wychowała wiele pokoleń i czuje się bardzo dobrze. Z okazji 109 urodzin panią Annę odwiedzili zaprzyjaźnieni księża z miejscowej parafii i wręczyli solenizantce bukiet kwiatów. Na profilu parafii Gogołów pojawiły się serdeczne życzenia również od wielu mieszkańców, którzy chcieli wyrazić wdzięczność seniorce. Mimo sędziwego wieku kobieta jest w bardzo dobrej kondycji.

źródło: https://www.facebook.com/gogolow.parafia/posts/pfbid02H4DmMEz8KhUW4AJgL5DCAHgJVkLcwUJNkDh296mbB8mqxzcnfgpDvnzzzPbehfSpl