• 19 lipca 2024 13:58

Gmina Przyjazna Seniorom z kolejnym “członkiem” – Gmina Rakoniewice

sty 23, 2024

W piątek 19 stycznia Gmina Rakoniewice oficjalnie dołączyła do programu Gmina Przyjazna Seniorom.
W ramach programu jednym z pierwszych przedsięwzięć będzie wdrażanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Posiadaczowi Karty przysługują promocje i rabaty. W gronie zadeklarowanych do przystąpienia do tego pomysłu przedsiębiorców i instytucji są m.in. Hala Widowiskowo-Sportowa w Rakoniewicach, Rakoniewicki Ośrodek Kultury, Restauracja MDS w Wielichowie, Pizzeria Caffita, sklep spożywczy Longina Lemańskiego, Restauracja Smaczny Zakątek w Ruchocicach oraz Delikatesy “Jedynka”.

Nawet jeśli jest się osobą 60+ to przecież do “setki” zostaje jeszcze 40 lat i można naprawdę wiele zdziałać. Dzięki temu, że dołączamy do programu, władze gminne będą zobowiązane jeszcze bardziej wsłuchiwać się w wasz głos, wspierać wasze pomysły i pomagać wam je realizować – powiedział Gerard Tomiak, burmistrz Rakoniewic.

Prezes Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora Łukasz Salwarowski również był obecny na inauguracji. Opowiedział zgromadzonym na uroczystości o programie, a także o możliwościach jakie ze sobą niesie.
Gmin, które biorą udział w projekcie, w całej Polsce jest 230. Bądźcie wzorem dla innych. Dla tych jeszcze nieprzekonanych, że senior jest ważny, że jest niewykorzystanym potencjałem i co ważne – że senior jest przyszłością. Gratuluję państwu i witamy w programie “Gmina Przyjazna Seniorom” – podsumował wystąpienie Łukasz Salwarowski.

Ogólnopolską Kartę Seniora honoruje ponad 3 000 punktów w Polsce. Pełna lista punktów znajduje się w linku poniżej.
https://oks.glosseniora.pl/?_gl=1%2A2u0kq2%2A_gcl_au%2AMTk2NTQzNDExMy4xNzA0ODc4NDU1