• 29 maja 2024 13:44

OPŁATEK W ŁOPUSZNIE

W dniu 20 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców Miasta i Gminy Łopuszno (naszej partnerskiej Gminy Przyjaznej Seniorom), którego inicjatorami byli Burmistrz P. Irena Marcisz, Miejsko- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łopusznie, Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łopusznie oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie.

W świąteczną atmosferę spotkania wprowadził wszystkich koncert wirtuozki skrzypiec Weroniki Wieczorek – absolwentki Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, następnie odbyły się wzruszające Jasełka Dobrzeszowskie w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Dobrzeszowie. Słowa życzeń do uczestników spotkania opłatkowego skierowała Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Irena Marcisz. Podczas uroczystości głos zabrał także gość honorowy spotkania świątecznego- Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Biskup Jan Piotrowski. Wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie przybliżyło atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie opłatkowe wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w Mieście i Gminie Łopuszno, które przyczyniło się do doskonałej integracji środowiska lokalnego. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób, w tym uczestnicy Klubów Seniora z terenu Miasta i Gminy Łopuszno. 

Skip to content