• 25 lipca 2024 01:33

Gmina Myślenice miejscem przyjaznym seniorom!

gru 13, 2023 #Senior, #seniorzy

W dniu 4 grudnia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka sygnował porozumienie dotyczące kontynuacji partnerstwa ze Stowarzyszeniem „MANKO” oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego w ramach programu „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora”.

Podpisanie wspomnianego dokumentu odbyło się w obecności przedstawicieli środowiska seniorów z Myślenic. Gmina Myślenice pozostaje członkiem programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, którego celem jest aktywizacja osób w wieku senioralnym, ale również ich edukacja z zakresu rozmaitych obszarów wiedzy, takich jak ekonomia, bezpieczeństwo oraz nowe media.

Inicjatywa ta skierowana jest do samorządów, a jednym z warunków, który trzeba spełnić, by uzyskać certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom jest wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora z herbem miejscowości. Taką kartę mogą wyrobić również mieszkańcy gminy! Zrobić to można w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Centrum Usług Społecznych. Dzięki temu seniorzy mają szansę zaoszczędzić czas i pieniądze związane z wysyłką formularza do Krakowa.

Ogólnopolska Karta Seniora niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla jej użytkowników, ale również stanowi szansę na rozwój dla lokalnych przedsiębiorców poprzez pozyskiwanie nowych punktów, gdzie jest ona honorowana.

Podczas spotkania z MOKiSie burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka odebrał z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia “MANKO” certyfikat potwierdzający uczestnictwo Gminy Myślenice we wspomnianym projekcie, co spotkało się z dużym entuzjazmem ze strony myślenickich seniorów.