• 22 maja 2024 11:07

Dzień Seniora w Nisku

We wtorek 14 listopada Seniorzy z Niska obchodzili swoje święto. Specjalnie z tej okazji w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” przygotowano dla nich szereg atrakcji.

Stało się już tradycją, że każdego roku w Nisku dla wszystkich starszych osób organizowany jest „Dzień Seniora”. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Si Senior” i zorganizowane zostały wspólnie przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, NCK „Sokół” w Nisku oraz Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury.

Na samym początku zgromadzonych na sali widowiskowej gości ze sceny przywitali Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku.

W dalszej kolejności z rąk Burmistrza oraz obecnych na sali Radnych Rady Miejskiej w Nisku wszyscy Seniorzy otrzymali piękne, czerwone róże. W części artystycznej na scenie wystąpił niżański Chór Seniorów „Echo” oraz Maria Bera prezentując swoje żartobliwe monologi. Ponadto dla Seniorów zaśpiewały wokalistki Studium Wokalnego NCK „Sokół” w programie „Pocztówka dźwiękowa z dawnych lat”. Na koniec przygotowane zostały dla wszystkich dwie niespodzianki – muzyczna i słodka.

Skip to content