• 29 maja 2024 14:04

Apartamenty nad morzem na jesień – top 3 miejscowości na urlop po sezonie

Apartamenty nad morzem – widok na plażę i latarnię morską w Kołobrzegu jesienią

Jesień nad Bałtykiem to magiczny czas – to właśnie wtedy plaże pustoszeją po tłumach wakacyjnych turystów, powietrze jest wyjątkowo mocno nasycone jodem, a nadmorskie lasy i parki mienią się ciepłymi kolorami. Taką atmosferę warto docenić i zarezerwować jesienią apartamenty nad samym morzem. Podpowiadamy, które nadbałtyckie miejscowości są szczególnie atrakcyjnie po sezonie letnim.

Nadbałtyckie kurorty przyciągają turystów przez cały rok, jednak zdaniem wielu to jesień nad morzem ma swój niepowtarzalny urok. W miarę jak plaże pustoszeją po lecie, milkną głośniki z muzyką i zwijają się kramy z pamiątkami, wybrzeże Bałtyku staje się oazą spokoju, gdzie można napawać się urodą przyrody, zwiedzać zabytki i smakować lokalne przysmaki w jesiennej odsłonie.

Nie można zapominać, że również jesienią na turystów czekają komfortowe i nowoczesne apartamenty nad morzem – wynajem jednego z nich to dobry pomysł na krótki wypoczynek na polskim wybrzeżu poza sezonem letnim. Oto subiektywny wybór trzech miejscowości, które warto wziąć pod uwagę, planując taki wyjazd.

Apartamenty nad samym morzem Świnoujście – jesienna perła Bałtyku

Dużą popularnością cieszą się wynajmowane jesienią apartamenty nad morzem w Świnoujściu. Miasto to słynie przede wszystkim z szerokich, piaszczystych plaż – latem są pełne turystów zażywających morskich i słonecznych kąpieli, a jesienią stają się oazami spokoju, po których powoli przechadzają się nieliczni spacerowicze wsłuchujący się w szum fal i wdychający przesycone jodem powietrze.

Noclegi nad morzem w Świnoujściu warto wykorzystać na spokojne zwiedzenie największych atrakcji miasta, do których zalicza się m.in. tamtejsza twierdza, składająca się z trzech fortów. Fort Zachodni z Muzeum Historii Twierdzy to okazja do zapoznania się ze sztuką fortyfikowania i inżynierii wojskowej XIX i XX wieku. W Forcie Gerharda znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża, z kolei w Forcie Anioła organizowane są m.in. wystawy malarstwa, rzeźby, szkła artystycznego czy bursztynowej biżuterii. Z tarasu widokowego można tam też podziwiać ujście rzeki Świny do Bałtyku.

Apartamenty nad morzem w Kołobrzegu – jesienny relaks nad Bałtykiem

Innym ciekawym pomysłem na jesienny urlop nad Bałtykiem są noclegi w Kołobrzegu – turyści cenią je m.in. za urocze zachody słońca, które jesienią mają oczywiście miejsce wcześniej, ale gdy niebo jest bezchmurne – są jeszcze bardziej spektakularne. Jeżeli pogoda sprzyja, warto też wybrać się na spacer jedną z tras pieszych, która prowadzi przez okoliczne lasy i malownicze klify. Jesienią tego typu miejsca mają wyjątkowy urok.

W trakcie jesiennego urlopu w Kołobrzegu można odwiedzić tamtejsze Oceanarium, Muzeum Minerałów albo Muzeum Oręża Polskiego. Bogata jest także oferta wydarzeń kulturalnych i artystycznych organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Są to m.in. koncerty muzyki rozrywkowej i klasycznej, spektakle, pokazy baletowe oraz wystawy.

Noclegi nad samym morzem w Ustce – jesienna przygoda nad Bałtykiem

Jesienią apartamenty nad samym morzem wynająć można również w Ustce. Jej główną atrakcją jest oczywiście plaża – poza sezonem zachwyca swoją spokojną atmosferą i delikatnym szumem fal, ale może także zaskoczyć gwałtownym sztormem. W taki dzień fale niesione wiatrem uderzają o brzeg, w tym o charakterystyczne falochrony portowe, tworząc niezwykłe widowisko. To miejsce przyciąga również miłośników bursztynów – cierpliwi poszukiwacze mogą tam znaleźć wiele tych pięknych kamieni.

Wyjątkowe jest także centrum Ustki, gdzie nowoczesność przeplata się z urokiem starej wioski rybackiej. Można tam spacerować między budynkami Starej Osady Rybackiej albo wejść do jednej z licznych kawiarni lub restauracji serwujących lokalne przysmaki i grzane wino. W chłodniejsze jesienne popołudnia taki napój rozgrzeje każdego!

Jesień nad Bałtykiem to wyjątkowy czas, znacznie różniący się od tętniących życiem miesięcy letnich. W nadmorskich kurortach można odnaleźć wówczas przestrzeń do relaksu, spokojnego wypoczynku i kontemplacji przyrody.

Skip to content