• 24 maja 2024 10:13

Tworzymy CHORWACKI GŁOS SENIORA 🇭🇷

W ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie Manko-Głos Seniora Międzynarodowego Projektu SAVE – Senior Activation to Virtual Environment z partnerami z Chorwacji 🇭🇷, Portugalii🇵🇹 i Holandii🇳🇱 tworzymy Międzynarodowy PORTAL EDUKACYJNY dla Seniorów oraz Międzynarodowy Głos Seniora w 4 językach: polskim, chorwackim, portugalskim i holenderskim.

Będzie to narzędzie wymiany dobrych praktyk w zakresie edukacji i aktywizacji seniorów w Europie. Na spotkaniu w Splicie omawialiśmy zawartość portalu i Głosu Seniora.
Portal będzi zawierał informacje, filmy, warsztaty, międzynarodowe praktyki z zakresu aktywizacji poprzez sztukę, media społecznościowe czy dziennikarstwo obywatelskie.
Konferencja prezentująca wyniki naszych prac odbędzie się jeszcze w tym roku w Krakowie.

Projekt SAVE jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej – Programu Erasmus Plus.

Podczas spotkania w Splicie nawiązaliśmy także współpracę z Chorwacką Polonią na czele z Panią Prezes Moniką Zymon-Wligórską z Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonez w Chorwacji.

Projekt Głos Seniora Polaków za granicą jest realizowany pod patronatem Pana Jana Dziedziczaka-Pełnomocnika rządu ds Polonii i Polaków za granicą.

Skip to content