• 19 kwietnia 2024 10:40

Wielkie święto Seniorów, edycja 2023 dobiegła końca.

Targi VIVA Seniorzy zapisały się na kartach historii jako dni spotkań i  pełne pozytywnych emocji.

Te dni już za nami. Ale co to był za czas! Radość, śmiech, łzy wzruszenia i wspólna zabawa do późnych, wieczornych godzin.

Niemal 100 wystawców branży produktów dla seniorów to podstawa całego wydarzenia. Ich zaangażowanie w zbudowanie ciekawej strefy wystawowej, wartościowe treści i produkty jakie oferowali, nowości rynkowe i bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi dały wspaniałą przestrzeń do wzajemnego dialogu.

VIVA Seniorzy co roku goszczą ważne osobistości. W tym roku przywitano:

Jędrzej Solarski – Wiceprezydent Miasta Poznania

Paulina Stochniałek – Członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego

Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania

Jadwiga Emilewicz – Członek Zarządu, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego

Tomasz Kobierski – Prezes Grupy MTP

Gwiazdy wieczoru tegorocznej edycji to Andrzej Rybiński i Hanna Banaszak oraz DJ WIKA.

Gwiazdy wieczoru dały niesamowite, artystyczne występy. Publiczność była zachwycona i roztańczona. Widownia wypełniona po brzegi, a oklaskom nie było końca. Ze sceny było można usłyszeć największe przeboje artystów, a po piątkowym koncercie dodatkowo bawiono się na VIVA Prywatce do muzyki granej przez DJ Wikę. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych.

Tradycyjnie podczas Targów VIVA Seniorzy odbył się plebiscyt „Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2023. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżniły się na tle innych.

Przyznano także tradycyjnie nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej. Wyłonieni laureaci są wspaniałymi innowatorami w przestrzeni senioralnej i wierzymy głęboko, że ich działania wniosą wiele dobrego w życie Seniorów, a nagroda tylko doda im skrzydeł, by działać jeszcze prężniej.

 W tym roku statuetki powędrowały do:

W kategorii Usługa – Fundacja ORCHidea

W kategorii Produkt i Organizacja – Silver Oficyna Wydawnicza Iwona Krynicka.

Seniorzy to ludzie pełni pasji.

Podczas targów rozegrano turniej szachowy, a zwycięzców nagrodzono pucharami i upominkami przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy. Tytuł Mistrza Wielkopolski 50+ wywalczony po ciężkich bojach trafił w końcu w ręce mistrza. Nagrodzono także najlepszą zawodniczkę.

Poza ogromem fachowej wiedzy, prezentacją produktów branżowych i koncertami Gwiazd, tym co równie bardzo przyciąga Seniorów na Targi jest program wydarzeń, a w tym roku był wyjątkowo bogaty.

Występy chórów, pokaz i wspólny trening Tai Chi, pokazy taneczne salsy i tańca hula, profesjonalny pokaz mody dla Seniorów zorganizowany przez Barak Kultury. To i jeszcze więcej było przedmiotem ogromnego zainteresowania i porwało Seniorów do wspólnej zabawy. Kiedy na scenie występowali artyści, na parkiecie przed sceną zabawa trwała w najlepsze.

Należy podziwiać poziom tych występów. Trudne i dopracowane do perfekcji układy choreograficzne, piękne, bogato zdobione stroje, fryzury i makijaż niczym z największych broadwayowskich produkcji.

Ogromne gratulacje dla każdego, kto na scenie się pojawił i dołożył cegiełkę do uświetnienia tych dwóch dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Równie intensywnie i chętnie Seniorzy korzystali ze strefy warsztatowej utworzonej na terenie Tragów.

Nauka podstawowych kroków tanecznych, zajęcia z rękodzieła, gdzie można było stworzyć swoją własną niepowtarzalną pamiątkę z Targów w postaci torby na zakupy lub plecaka na wycieczkę, szalenie popularna makrama, tkanie, malowanie motyli na cele charytatywne, sztuka masażu twarzy i wiele innych. Nie sposób wspomnieć o każdej aktywności przygotowanej dla Seniorów, ale na pewno warto o strefie innowacji. Hip-Hop dla Seniorów i zajęcia z praktycznej opieki nad psem to całkowicie nowe zajęcia, które są skutecznie wdrażane w życie seniorów.

Zajęcia artystyczne sprawiają zwiedzającym mnóstwo radości i satysfakcji. Dla wielu to jedyna okazja, gdzie w grupie mogą realizować swoje pasje. Działania wykonywane w towarzystwie rówieśników dają niesamowitą satysfakcje i radość. I to widać w oczach Seniorów i frekwencji na warsztatach.

W programie znalazły się również także punkty jak: zwiedzanie terenów targowych, porady z zakresu obsługi smartphone, porady z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych, bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także badania mammograficzne.

Nie można nie wspomnieć także o konferencjach, jakie miały miejsce podczas Targów:

Krajowa Izba Domów Opieki przedstawiła panel dotyczący modeli opieki długoterminowej w Polsce i za granicą oraz produktów i usług wspierających opiekę senioralną.

Komenda Wojewódzka Policji, natomiast uświadamiała na temat manipulacji, na jaką narażeni są Seniorzy.

Targi Viva Seniorzy 2023 były prawdziwa ucztą pozytywnych emocji i spotkań. Bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom, partnerom, współorganizatorom i zwiedzającym za udział w Viva Seniorzy 2023.

Do zobaczenia za rok!

Skip to content