• 19 maja 2024 22:45

Internet dla nas jest dziś nie tylko ogromnym źródłem wiedzy na temat otaczającego nas świata, lecz również jest centrum rozrywki. Większość rzeczy, z których dziś korzystamy związana jest z połączeniem internetowym. W ciągu kilkunastu lat doszło do wielkiej rewolucji w świecie rozrywki. Sprawdźmy zatem, co jest najpopularniejsze w sieci.

Serwisy streamingowe rządzą

Zaczynamy od czegoś, co stało się absolutnym fenomenem w ostatnich latach. Do tej pory przyzwyczajeni byliśmy do tego, że filmy oglądaliśmy w kinach i telewizji. Seriale z kolei dostępne były tylko w TV. Oczywiście piraci korzystali z nielegalnych kopii i oglądali je na komputerach. Z czasem pojawiły się serwisy VOD, które zastąpiły poniekąd odchodzące do lamusa wypożyczalnie DVD i video. Jednak rewolucja nadeszła wraz z pojawieniem się Netfliksa i podobnych serwisów.

Nagle okazało się, że poprzez comiesięczny abonament można zyskać dostęp do ogromnej liczby filmów i seriali. Co najważniejsze, póki są na serwisie, można je oglądać do woli, o każdej porze. Dziś mamy sporo takich serwisów, do których zaliczyć można Netfliksa, HBO Max, Apple TV, Disney+, Sky Showtime, Prime Video. Praktycznie każdy z nich oferuje własne produkcje, a większość przy tym ma także produkcję na licencji, więc można oglądać największe hity kinowe i telewizyjne.

Największy minus w tym, że jednak chęć posiadania każdego z tych serwisów, wiąże się z całkiem sporymi opłatami za miesięczne abonamenty. Jednak można też niektóre konta dzielić z innymi użytkownikami, co znacząco zmniejsza cenę, a serwis Prime Video z innymi usługami Amazona to obecnie tylko 49 złotych za cały rok!

Internetowy hazard

Z pewnością dziś rozrywka w Internecie może łączyć się z zarabianiem pieniędzy. Możemy bowiem zdecydować się na określone formy hazardu online, co z jednej strony daje nam szansę na dobrą zabawę, a z drugiej może być okazją do zarabiania pieniędzy. Aktualnie możemy w głównej mierze korzystać z dwóch opcji:

  • kasyna internetowe: możemy wybrać określone kasyno, odebrać choćby w VulkanBet bonus i cieszyć się możliwością gry na automatach, ruletce, grach karcianych.
  • bukmacherzy internetowi: tak samo możemy wybrać bukmachera i obstawiać zakłady na mecze sportowe, e-sportowe, wydarzenia kulturalne, polityczne czy sporty wirtualne.

Oczywiście chcielibyśmy tylko przypomnieć, że hazard online to ryzyko i nie zapewnia żadnej gwarancji, że można w nim wygrywać pieniądze.

Gry wideo online

Również ogromnym powodzeniem cieszą się dziś gry online. Rynek gier wideo także przeszedł sporą przemianę na przestrzeni kilkunastu lat. Jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku przeważały gry typu single player. Dziś nadal są one niezwykle istotne dla całej branży, jednak znacząco po piętach depczą im gry online. Gracze cenią sobie po prostu możliwość rozgrywki sieciowej, gdzie mogą mierzyć się z innymi osobami. To szansa na wspólną zabawę w jednym zespole, pojedynki 1 na 1. Można wymienić dziś kilka kategorii, które cieszą się szczególnie dużą popularnością:

  • gry sportowe: odsłony serii FIFA, NB2K.
  • gry wojenne: World of Tanks, Battlefield V, Enlisted.
  • gry MMORPG: World of Warcraft, Guild Wars 2, Path of Exile.
  • gry FPS: CS:GO, Valorant, GTA Online.

Przy tym oczywiście mamy sporo gier strategicznych, przygodowych, karcianych, jak i gier mobilnych. Co więcej, dziś mnóstwo graczy stawia na gry free to play, za które nie trzeba płacić. Są one darmowe, a twórcy zarabiają na tak zwanych mikropłatnościach, gdzie gracze mogą kupować konto, walutę czy przedmioty premium, niedostępne w klasycznej grze za darmo. Rozgrywka online nie jest tylko domeną pecetowców, lecz również i miłośników konsol.

Media społecznościowe

W swoim pierwotnym założeniu media społecznościowe miały służyć przede wszystkim komunikacji międzyludzkiej. Służą one przecież do publikowania materiałów o sobie, zwłaszcza filmów, zdjęć, wpisów z informacjami. Ponadto poprzez komunikatory zastąpiły inne rozwiązania, jak choćby SMS-y. Jednak i social media stale ewoluują.

Dziś przecież Facebook, Twitter (niedawno został przemianowany na “X”) czy TikTok to wręcz kopalnia materiałów z całego świata. Można tu znaleźć zarówno śmieszne filmy i zdjęcia, poradniki wideo, jak i również wiele innych materiałów, choćby informacyjnych. Świetnym tego przykładem jest Twitter, gdzie można dyskutować o polityce, bieżących wydarzeniach. Serwisy jak Facebook zaczynają nawet udostępniać własne gry wideo, co prawda dosyć proste, ale już one są w stanie przyciągać mnóstwo osób. Dzięki temu stają się centrum rozrywki i komunikacji.

Zakupy i promocje

Dla wielu osób jedną z form rozrywki są zakupy. W tradycyjnym ujęciu można wyruszyć i spędzić wiele godzin w wielkich centrach handlowych. Jednak dziś bez trudu to samo, a nawet więcej można uczynić drogą internetową. Przecież z jednego miejsca mamy dostęp do setek, tysięcy sklepów z całego świata. Można z łatwością wyszukiwać promocji w sklepach. To idealna okazja, aby kupić coś, co jest na akurat potrzebne, jakąś tanią rzecz, która może się kiedyś przydać czy też na zapas prezenty dla rodziny bądź znajomych. Powstają nawet specjalne serwisy, które zajmują się publikacją promocji w sklepach. To idealna okazja do oszczędności, znajdowania czegoś, na co akurat polowaliśmy w dobrej cenie. Zakupy mogą być rozrywką, ale także mogą być uzależniające!


W sieci niewątpliwie znajdziemy o wiele więcej sposobów na rozrywkę. Jedni bowiem stawiają na wirtualne podróże, gdzie można za pomocą Google Maps oglądać miejsca na całym świecie. Są nawet serwisy, gdzie można grać z innymi graczami w to, kto najszybciej odgadnie prezentowane miejsce na mapach. Inni zaś decydują się na ciekawe kursy online, które są połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wszystko w zasadzie zależy od naszych chęci, upodobań, potrzeb, kreatywności. Rozrywka tylko czeka, aby po nią sięgnąć!

Skip to content