• 20 maja 2024 04:40

“Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” – warsztaty w Skawinie

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 60 roku życia na warsztaty, które mają na celu edukację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Omówimy kluczowe tematy jak np. zasady bezpieczeństwa, identyfikację zagrożeń i zasady zachowania dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

Warsztaty odbędą się w Sali Publicznej Biblioteki Miejskiej w Skawinie, w sobotę 30 września 2023 r. w godz. 11:00 – 14:00.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, z szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych.

Celem inicjatywy “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach.

Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

W ramach akcji przewidywane jest również poruszanie tematów takich jak prawidłowe stosowanie elementów odblaskowych czy wpływ efektów ubocznych przyjmowania leków na zdolność kierowania pojazdami.

Więcej informacji o akcji na stronie: https://seniornadrodze.pl/

Czekamy na Ciebie!

Skip to content