• 19 maja 2024 22:55

W naszej partnerskiej Gmina Przyjazna Seniorom zorganizowaliśmy Konferencję BEZPIECZNY SENIOR 👏. Współorganizatorem był Urząd Miasta Leszna, MOPR oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Spotkanie otworzył Wiceprezydent Miasta Piotr Jóźwiak oraz Marlena Maląg❤, Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Konferencja pn. BEZPIECZNY SENIOR miała miejsce w Teatr Miejski w Lesznie. Konferencja poruszała trzy obszary bezpieczeństwa: konsumenckie, lekowe oraz drogowe. Wykład na temat bezpieczeństwa konsumenckiego Stop Manipulacji – nie daj się oszukać wygłosił Prezes Łukasz Salwarowski. O bezpieczeństwie lekowym w ramach naszej wspólnej kampanii Zażywaj Leki Bezpiecznie mówiła prof. Agnieszka Neumann-Podczaska. Na temat bezpieczeństwa drogowego, naczelnik lokalnej Policji w ramach kampanii Senior na drodze do bezpieczeństwa, którą koordynuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podczas spotkania seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, przeglądu lekowego. Każdy z uczestników dostał także pakiet bezpiecznego seniora od Głosu Seniora i Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Na końcu odbył się także wyjątkowy Bezpieczny Odblaskowy Pokaz Mody Stylowi Seniorzy z Głosu Seniora oraz Leszna. Swój występ miały też Amazonki.

🙌🫶 Dziękujemy Wam za tak liczny udział oraz za wsparcie Marta Mordarska❤, Kasia Dobrzańska Junco – Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego❤

Skip to content