• 19 maja 2024 10:51

II Forum Seniorów Jeleniej Góry

22 września 2023 r. w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze odbyło się  II Forum Seniorów Jeleniej Góry, pod hasłem:  Seniorze, pora na aktywność!

W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób, w tym: Seniorzy Jeleniej Góry, przedstawiciele organizacji pozarządowych, które swoje działanie kierują do osób w wieku senioralnym, pracownicy naukowi i praktycy prezentujący różne aspekty aktywności osób w wieku senioralnym,  eksperci z zakresu dostępności, polipragmazji oraz przedstawiciele władz samorządowych Województwa Dolnośląskiego, Miasta Jelenia Góra i instytucji działających w sferze zainteresowania seniorów.

Patronem medialnym Forum był, już po raz drugi, magazyn „Głos Seniora” oraz Stowarzyszenie Manko, reprezentowane przez Pana Marka Pilcha.

Prelekcje, wykłady, dyskusja, prezentacja oferty zajęć dla seniorów realizowanych w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, promocja „Niezbędnika Aktywnego Seniora”   i wreszcie wystawa prezentująca różnorodne przejawy aktywności seniorów „pozytywnie zakręconych” – zbiory kolekcjonerskie m.in. dziadków do orzechów, nart biegowych, modeli samolotów, obrazy olejne i fotografie – to wszystko w programie  II Forum.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Forum była Miejska Rada Seniorów w Jeleniej Górze.

Patronatem honorowym Forum objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Forum zostało dofinansowane ze środków Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Skip to content