• 22 czerwca 2024 17:16

Międzypokoleniowy Marszobieg po Zdrowie w Końskich

Około stu osób wzięło udział w środę (20.09.2023 r.) w Międzypokoleniowym Marszobiegu po Zdrowie, który w Parku Miejskim im. Małachowskich w Końskich organizował samorząd gminy oraz Głos Seniora.

Wśród uczestników marszobiegu znaleźli się członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich, przedszkolaki z kilku koneckich placówek, uczniowie szkół podstawowych, czy podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek”. Przybyłych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Pan Krzysztof Obratański oraz Zastępca Burmistrza – Pan Krzysztof Jasiński, który również wziął udział w marszobiegu.

Trasa marszobiegu została wytyczona po parkowych alejach, na symbolicznym dystansie długości 1748 metrów, która to nawiązuje datą do 275-lecia funkcjonowania nadania praw miejskich miastu. 

Marszobieg oraz Sportowe Warsztaty Zdrowia Seniora poprowadził Ambasadora Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora – Marek Pilch.

Wspólny start poprzedziła rozgrzewka poprowadzona, a po zakończonym marszobiegu rozdano symboliczne medale, puchary i dyplomy.

Marszobieg został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki Międzypokoleniowego Marszobiegu po Zdrowie

Kategoria OPEN

I miejsce- Bartłomiej Lipowski (SP 2)

II miejsce- Miłosz Staromłyński ( Zespół Przedszkolny nr 1, Przedszkole nr 5)

III miejsce- German Dolzhenko (SP 2)

SENIORZY

I miejsce –  Ireneusz Biskupski

II miejsce  – Krzysztof Jasiński (Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie)

III miejsce – Małgorzata Kołodziejczyk

IV miejsce – Danuta Choińska

V miejsce Teresa Dunajska

Najmłodszy uczestnik Wiktoria Augustyn

Najstarszy uczestnik Andrzej Grabowski