• 19 czerwca 2024 15:20

 “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” – warsztaty w Zakliczynie

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 60 roku życia na warsztaty, które mają na celu edukację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Omówimy kluczowe tematy jak np. zasady bezpieczeństwa, identyfikację zagrożeń i zasady zachowania dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

Warsztaty odbędą się w Ratuszu w Zakliczynie, ul. Rynek 1, w piątek 22 września 2023 r. w godz. 11:00 – 14:00.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, z szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych.

Celem inicjatywy “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach. Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

W ramach akcji przewidywane jest również poruszanie tematów takich jak prawidłowe stosowanie elementów odblaskowych czy wpływ efektów ubocznych przyjmowania leków na zdolność kierowania pojazdami.

Więcej informacji o akcji na stronie: https://seniornadrodze.pl/

Czekamy na Ciebie!