• 25 lipca 2024 02:51

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w miesiącach wrzesień – listopad 2023 r., realizuje ogólnopolskie warsztaty dla osób 60+ „Senior na drodze… do bezpieczeństwa”.

Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa seniorów na drodze w każdym województwie.

W województwie lubelskim warsztaty dla osób 60+ „Senior na drodze… do bezpieczeństwa” odbędą się m. in. w Bychawie w sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 34, we wtorek 19 września 2023 r. w godz. 11:00 – 14:00.

W programie wydarzenia:

  1. Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze;
  2. Spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego z Bychawy, który na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania;
  3. Bezpłatny warsztat rowerowy – Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Bezpłatnie doposażymy te rowery w obowiązkowe oświetlenie.
  4. Symulator bezpiecznej jazdy – Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasz instruktor sprawdzi jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.SeniorNaDrodze.pl