• 25 maja 2024 14:16

VI MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL SPORTOWY SENIORÓW W ŁUCKU

VI MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL SPORTOWY SENIORÓW W ŁUCKU POD PATRONATEM MEDIALNYM Głos Seniora.

Wydarzenie odbędzie się 23 – 27 sierpnia 2023 roku Łucku. Organizatorem jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łucku i UTW Łazy.

Aktywność fizyczna po pięćdziesiątym roku życia, udział w imprezach sportowych, kształtowanie zdrowych nawyków – to najważniejsze cele VI Międzynarodowego Letniego Festiwalu Sportowego Seniorów.

Lekkoatletyka, pchnięcie kulą, łucznictwo, wyścigi kajakowe czy wyścig rowerowy, ale też turniej szachowy i rzutki – to tylko niektóre zaplanowane konkurencje.

Zawodnikami Senioriady będą członkowie: Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Ukrainie i za granicą, terytorialnych ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych i innych

organizacji senioralnych. Uczestnicy nie mają wątpliwości, że ruch – to recepta na długowieczność.

To zresztą potwierdza Marek Pilch – nasz ambasador zdrowego stylu życia, który brał już udział w poprzednich edycjach tego sportowego wydarzenia. Spotkania będą odbywały się na stadionie w Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu w Wołyniu.

Oprócz sportowej rywalizacji zakończonej wręczeniem medali – zaplanowano także: warsztaty sztuki i psychologiczne, wystawę fotografii, prezentacje, wykłady. Będą też wycieczki do ważnych i historycznych miejsc regionu.

Poniżej kilka zjęć z ubiegłych edycji wydarzenia.

Skip to content