• 25 lipca 2024 02:11

            Muzyka, kuchnia regionalna i wspaniała atmosfera… – tak wyglądał Ciechociński Dzień Seniora, zorganizowany 3 czerwca przez Miejską Radę Seniorów, pod patronatem Burmistrza Ciechocinka i Głosu Seniora.

            Muszla Koncertowa rozbrzmiewała muzyką łączącą pokolenia… Na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta OSP z Wagańca, a następnie – “Seniority” ze Stowarzyszenia Nasza Ostoja. Publiczność podziwiała też śpiew dzieci z Ukrainy – uczących się w Szkole Podstawowej nr 1 oraz występy podopiecznych Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. Wystąpiły także: Grupa Kabaretowa „Złota Maska” z Uniwersytetu dla Aktywnych i „Scena Marzeń” z Klubu Seniora Niezapominajka oraz zespoły: „Mimoza” z Wagańca, „To i Owo” z Wołuszewa, Pakościanie z Pakości, „Złoty Wiek” z Aleksandrowa Kujawskiego – z repertuarem folklorystyczno-rozrywkowym, natomiast zespół „Medic Retro” z Włocławka – swoimi utworami przywoływał wspomnienia z dawnych lat.

            Można było spróbować pyszności serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, kupić rękodzieła na pamiątkę i skorzystać z oferty medycznej – udzielono porad prawie czterystu osobom.