• 19 czerwca 2024 16:28

Fundacja MY PACJENCI nagrodziła projekty wzmacniające pacjentocentryzm.

cze 21, 2023 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Fundacja MY PACJENCI podczas swojej cyklicznej konferencji po raz pierwszy wręczyła nagrody imienia Ewy Borek.

Nagrodę LIDER PACJENTOCENTRYZMU 2022 głosami Kapituły Nagrody, na podstawie otrzymanych zgłoszeń, otrzymali:

– LUBELSKI ZWIĄZEK LEKARZY RODZINNYCH – PRACODAWCÓW za przeprowadzenie w czasie pandemii akcji „Zadzwoń do seniora”, zwracającej szczególną uwagę na problemy osób po 75 r.ż.

– FUNDACJA KOALICJA DLA WCZEŚNIAKA za przeprowadzenie w Polsce w czasie pandemii kampanii ZERO SEPARACJI, zwracającej szczególną uwagę na problemy wcześniaków.

– ORPEA POLSKA SP. Z O.O. za przeprowadzenie inicjatywy RAZEM W WALCE Z COVID, zwracającej szczególną uwagę na problemy pacjentów klinik rehabilitacyjnych i mieszkańców domów opieki

Fundacja MY PACJENCI przyznała także nagrodę LIDER PACJENTOCENTRYZMU 2023  ZESPOŁOWI DS. WDROŻENIA OPIEKI KOORDYNOWANEJ W POZ za opracowanie i wdrożenie modelu opieki koordynowanej, zwracającej szczególną uwagę na osoby przewlekle chore i z utrudnionym dostępem do specjalistów.

Wyróżnienia otrzymały następujące projekty:

– STOWARZYSZENIE NA RZECZ WALKI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI SANITAS – uruchomienie pierwszego w województwie podkarpackim bezpłatnego gabinetu terapeutyczno-relaksacyjnego dla pacjentów onkologicznych.

– AGA SZUŚCIK-ZIĘBA za aktywność w mediach społecznościowych i edukację kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie.

– FUNDACJA CARITA –  uruchomienie projektu #Teleopieka – nowoczesnego systemu, dzięki któremupacjenci mogą czuć się spokojni w trakcie leczenia

– TELEMEDI – uruchomienie narzędzia Health Planner jako wsparcia profilaktykii zdrowego stylu życia dla pacjentów.

– SZPITAL KLINICZNY im. ks. ANNY MAZOWIECKIEJ – uruchomienie w czasie pandemii akcji „#Oko na malucha”, która umożliwiała rodzicomutrzymania nieprzerwanego kontaktu z dziećmi – pacjentami oddziałów neonatologicznych.

– SPZOZ W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU – wprowadzenie małoinwazyjnych metod leczenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta – zwiększenie jakości świadczonych usług, przy jednoczesnym skróceniu pobytu pacjenta

– FUNDACJA ONKOLOGICZNA – ALIVIA  uruchomienie w czasie pandemii projektu #ONKOTAXI i organizację transportu dla osób chorych do i ze szpitali oraz placówek, w których świadczone są usługi medyczne.

– PORTAL HEMATOONKOLOGIA.PL –  wypełnianie luki w przestrzeni internetowej, poprzez zwracanie uwagi na sytuację najmłodszych pacjentów z hemofilią.

– SERVIER POLSKA – 20 lat realizacji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla serca.

„Pacjentocentryzm jest mottem przewodnim naszej Fundacji, credo jej założycielki Ewy Borek. Ustanowiliśmy tę nagrodę zarówno po to, by uczcić pamięć Ewy, ale także promować działania wspierające pacjentów. Nagroda będzie przyznawana cyklicznie, co roku. Cieszy nas, że już jej pierwsza edycja cieszyła się dużą ilością zgłoszeń i udało się wyłonić aż tylu laureatów i wyróżnionych, którym serdecznie gratuluję. Projekty te to namacalne dowody, że pacjent jest już podmiotem wielu istotnych projektów, które wychodzą naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom” – podsumowuje Magdalena Kołodziej, Prezes Fundacji MY PACJENCI.