• 19 kwietnia 2024 11:55

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – Studenci „srebrnego” uniwersytetu rozpoczęli letnie wakacje

6 czerwca w auli Centrum Kongresowego URK spotkało się ponad 250 studentek i studentów, uczestników zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mijający rok akademicki podsumował prof. Kazimierz Wiech, kierownik UTW.  Zaprezentował liczne działania odwołujące się do przesłania „Przyroda, nauka, kultura”, podkreślił rosnącą rolę innowacji technologicznych w nauce, edukacji i codziennym życiu.

Ważne wydarzenia to m.in. konferencja popularnonaukowa „Cenniejsze niż złoto, woda”, przygotowywana przez studentów, widowisko „Jeszcze Polska nie zginęła”, wykłady studenckie, wieczory podróżnicze, spotkania integracyjne, m.in. z profesorami i podróżnikami w uczelnianej „Pojnarówka Art&coffee bar” w secesyjnej szklarni, spotkania filmowe „Kino przy winie” w klubie akademickim ARKA, spotkanie opłatkowe z barwnym korowodem i grupą jasełkową, opracowanie i wydanie kalendarza na rok 2023 promującego wydarzenia UTW, spotkania trzech pokoleń z udziałem przyjaciół z Ukrainy.

Na 13. rok akademicki złożyło się prawie 200 wykładów. Pojawiły się nowe działania: powstałchór żeński, kabaret „Od czasu do czasu”, który podczas odbywającego się od lat BALU OWADA (z okazji 21. Ogólnopolskich Dni Owada) zaprezentował program „Owady organizują Dni Człowieka”.

Red. Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora odebrał podziękowania za wspieranie studentek i studentów UTW w ich działaniach.

Skip to content