• 17 kwietnia 2024 05:01

Głos Seniora w “Fundacji ILIOS – Słońce Szczęscia” w Uściu Gorlickim

Głos Seniora w Fundacja ILIOS – Słońce Szczęścia w Uście Gorlickie. Z inicjatywy z udziałem Marta Mordarska. Przewodniczącej Komisji Prorodzinnej i Polityki Społecznej w Sejmiku Małopolskim, 5 czerwca spotkaliśmy się z ukraińskimi rodzinami przebywającymi w Uściu Gorlickim pod opieką Fundacji ILIOS i jej twórcy księdza Arkadiusza Barańczuka. Spotkanie odbyło się w Restauracji Klimkowskie Smaki.

Fundację ILIOS prowadzi ks. Arkadiusz Barańczuk i jego żona Katarzyna, którzy przyjęli pod swój dach kilkadziesiąt rodzin z dziećmi z Ukrainy. Głównym celem spotkania było przekaznie paczek z żywnością i chemią domową dla podopiecznych Fundacji. Następnie dzieci wraz z Łukasz Salwarowski Prezesem MANKO – Głos Seniora przeczytali fragmenty V tomiku bajek Głosu Seniora “Bajki od seniorów dla dzieci i wnuków”. Najnowszy tomik składa się z tekstów napisanych przez Seniorów i wyłonionych w naszym konkursie dla bajkopisarzy. Na końcu spotkania dla dzieci została wyświetlona bajka i wszyscy mogli spędzić wspólnie czas na jej oglądaniu.

Tego dnia zosatał także wręczony certyfikat przystąpienia Fundacja ILIOS – Słońce Szczęścia do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Seniorzy będą mogli skorzystać ze zniżki w Restauracji Klimkowskie Smaki oraz Miniz Zoo, prowadzonym przez Fundację, okazując naszą Kartę.

Restaurację prowadzi Fundacja, która jest także organizatorem Zakładu Aktywności Zawodowej i zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy na stronę interentową Fundacji: https://fundacja-ilios.pl/

Dziękujemy za miłe spotkanie i pozdrawiamy Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę

Pozdrowienia dla Łukasz Smółka, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Prorodzinnej i Polityki Społecznej w Sejmiku Małopolskim, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Skip to content