• 13 kwietnia 2024 01:50

BAL OWADA na UTW UR w Krakowie

 „Owady i Ludzie” balowali na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Tegoroczne Ogólnopolskie Dni Owada odbywały się po raz 21., tym razem pod tytułem „Owady i Ludzie”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia (2-4 czerwca) i samego Balu Owada, był prof. Kazimierz Wiech, wybitny entomolog.

W trakcie balu wystąpił „Kabaret na sześciu nogach” z nowym programem pt. „Much(ówk)a niejedno ma imię” (teksty: Alicja Zięba, prowadził K. Wiech, akompaniament Zdzisław Zięba).

Teksty zostały zilustrowane zdjęciami owadów, znakomite artystycznie było obrazowanie owadów techniką malowania na piasku. Do zespołu dołączyli gościnnie Ewa Skalska i Anna Pahl. „Ogólnopolskie dni człowieka na uniwerystecie owadów” – to premierowy występ kabaretopwy, w którym autorem skeczy był Ryszard Pichola (rola Motyla Rusałki), towarzyszyli mu Halina Smoczeńska (Biedronka Siedmiokropka) i Ewa Jasińska (Pszczółka Maja) oraz Profesor Wiech w roli Konika Polnego.

Świat owadów, nasz świat, to rzeczywistość znikająca każdego dnia – tę obserwację uczestnicy zaprezentowali w strojach motyli, pszczółek, biedronek, much i innych latających stworzeń.

Gościem balu był Prezes Łukasz Salwarowski, który pogratulował uczestnikom kreatywności i radości życia, którą rozsiewają na innych. Każdego z 200 miłośników owadów obdarował najnowszym wydaniem Głosu Seniora. Bądźmy Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!!! – powiedział, dziękując prof. Sylwestrowi Taborowi, Rektorowi UR za wspieranie aktywnych seniorów.

Nadesłała: Grażyna Tworek, Liderka UTW w UR w Krakowie.

Skip to content