• 19 kwietnia 2024 10:15

Krakowskie szkoły mogą pomóc Seniorom!

Uczniowie z krakowskich szkół mogą pomóc Seniorom w wykluczeniu cyfrowym. Głównym celem kampanii „TOYA łączy pokolenia” jest wymiana międzypokoleniowa i zachęcenie młodzieży do stworzenia materiałów edukacyjnych, które pomogą osobom starszym w komunikacji cyfrowej i w bezpiecznym poruszaniu się w sieci. W ramach kampanii organizowane są konkursy indywidualne dla uczniów z krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz konkurs zespołowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Szkoły, które zgłoszą się do konkursu, mogą wygrać łącznie 10 000 zł.

Głównym celem kampanii „TOYA łączy pokolenia” jest wymiana międzypokoleniowa i zachęcenie młodzieży do stworzenia materiałów, które pomogą osobom starszym w komunikacji cyfrowej i w bezpiecznym poruszaniu się w sieci. Zadania indywidualne to m.in. stworzenie krótkich filmików w formie np. rolek na Instagram o zasadach bezpieczeństwa w sieci czy też z wyjaśnieniem popularnych wyrażeń używanych w Internecie przez młodzież. Do młodszych dzieci z klas 1-3 skierowany jest konkurs plastyczny. Seniorzy często czują się  zagubieni w sieci inie rozumieją języka używanego w internecie –  mówi Marcin Grygierek, koordynator kampanii. Zależy nam, aby młodzież opowiedziała im o bezpieczeństwie w sieci własnym językiem. Konkursy są proste i każdy sobie z nimi poradzi. Wystarczy telefon i dobre chęci. Materiały można tworzyć np. na lekcjach wychowawczych lub w świetlicy. Szkoła z której będzie najwięcej zgłoszeń w konkursach indywidualnych otrzyma 5000 zł – dodaje Marcin Grygierek. W ramach konkursów do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci telefonów komórkowych, tabletów oraz głośników bezprzewodowych. Szczegóły konkursów znajdują się na www.toyalaczy.pl.

W konkursie organizowanym dla szkół ponadpodstawowych na stworzenie zarysu scenariusza programu telewizyjnego o bezpieczeństwie w sieci skierowanego do seniorów, do wygrania jest 5000 zł.

Zgłoszenia do konkursów można przesyłać do 14  czerwca przez stronę www.toyalaczy.pl. Nagrody w konkursie dla szkół to 5000 zł za 1 miejsce, 3000 za 2 miejsce oraz 2000 zł za 3 miejsce. W konkursach indywidualnych można wygrać sprzęt multimedialny, taki jak markowe telefony, tablety i głośniki bezprzewodowe. Przewidziana jest również nagroda specjalna w wysokości 5000 zł dla szkoły z której będzie pochodziło najwięcej uczestników konkursów indywidualnych. Fundatorem nagród jest firma telekomunikacyjna TOYA.

Szczegółowe informacje na temat kampanii, konkursów oraz warsztatów można znaleźć na stronie www.toyalaczy.pl.

Skip to content