• 22 maja 2024 09:58

Dzień Polsko-Ukraiński w Krynicy-Zdroju

Wczoraj w Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju w Gmina Krynica-Zdrój – naszym partnerskim samorządzie należącym do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora odbyło się bardzo ważne wydarzenie mające na celu polsko-ukraińską integrację, edukację i aktywizację. Organizatorem było Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. w Krynicy-Zdroju, Krynica-Zdrój gmina oraz Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Małopolskiego. W wydarzeniu wzięło udział 300 osób obywateli Ukrainy oraz Krynickich Seniorów z czego aż 75 dzieci!

Wydarzenie otworzyli Prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów Marcin Krzemiński, Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, Przewodnicząca Marta Mordarska oraz prezes Łukasz Salwarowski. Następnie nstąpiło uroczyste podpisanie kontynuacji uczestnictwa Gminy Krynica Zdrój w programie Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

Tego dnia na scenie został także wręczony certyfikat przystąpienia Uzdrowiska Krynica Żegiestów do Programu Ogólnopolska Karta Seniora.

Następnie Prezes Manko-Mirs opowiedział o naszym programie Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora zachęcając Seniorów do bycia aktywnymi i uczestnictwa w organizowanych przez nas konkursach. Kolejna prelekcja dotyczyła naszej kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać.

Nie zabrakło także czytania V tomiku bajek Głosu Seniora “Bajki od seniorów dla dzieci i wnuków”. Najnowszy tomik bajek składa się z tekstów napisanych przez Seniorów i wyłonionych w naszym konkursie dla bajkopisarzy. Bajki czytali: Ambasador Głos Seniora Pan Stefan Majewski oraz Olga Liszczuk, która w krótkim występie na scenie zaprezentowała także swój talent muzyczny. Kolejnym punktem programu był polsko-ukrainski Międzypokoleniowej Pokaz Mody Stylowych Seniorów. Wystąpili: Stylowi Seniorzy z Glosu Seniora, modelki 60+ z Klubu Seniora+ w Krynicy Zdroju oraz modelki z Ukrainy. Pozdrawiamy Janina Czaja, Urszula Jasłowska i Stefan Majewski

Na koniec spotkania odbyły się emisje filmu i bajki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i pozdrawiamy.

Solidarni z Seniorami– Razem Damy Radę

Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora

Gmina Przyjazna Seniorom

Stop Manipulacji – nie daj się oszukać

Szkoła Przyjazna Seniorom.

————-
Działanie dofinansowane z Funduszy Europejskich. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Skip to content