• 20 maja 2024 04:57

XI Forum Seniora pod patronatem medialnym „Głos Seniora” – 21 kwietnia, Ustroń

„Dziennik Zachodni” już po raz 11. organizuje Forum Seniora. Tym razem miejscem, w którym odbędzie się wydarzenie jest hotel Wilga w Uzdrowisku Ustroń. Organizatorzy jak zwykle przygotowali moc atrakcji – spotkania z gwiazdami programu „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”, Henrykiem Czichem z zespołu Universe czy interesujące wykłady ekspertów z ZUS czy NFZ. Forum Seniora odbędzie się już dziś 21 kwietnia. Partnerem honorowym wydarzenia jest Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Wiadomo już, że przyjadą zwycięzcy programu telewizyjnego „Sanatorium miłości”, czyli Iwona i Gerard. Jeśli ktoś śledził program TVP 1 doskonale zna tę parę. Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz poznali się na planie drugiej edycji programu. Poznali się i pokochali, od tego czasu minęło już ponad trzy lata. Zwycięzcy planują wspólną przyszłość – już w sierpniu 64-letnia Iwona Mazurkiewicz z Radomska oraz 82-letni Gerard Makosz z Zabrza zamierzają się pobrać. Parę łączą także wspólne pasje, a największą z nich jest podróżowanie. Para razem prowadzi facebookowy profil “Emeryci NIEemeryci”, seniorzy zamieszczają tu m. in. filmy z gimnastyką, zdjęcia ze wspólnie spędzonych chwil w domu i ogrodzie oraz relacje z podróży.

Z seniorami spotka się także Piotr Hubert Langfort, 64-latek z Siemianowic Śląskich, który wystąpił nie tylko w czwartej edycji „Sanatorium miłości”, ale i w talent show – „The Voice Senior”.

„Skromnością i szczerością Piotr zaskarbił sobie sympatię nie tylko widzów, ale także pozostałych kuracjuszy, którzy okrzyknęli go Królem Turnusu. Podczas pobytu w sanatorium Piotr Hubert pokazał już próbkę swoich wokalnych umiejętności” – czytamy na stronie „The Voice Senior”. W premierowym odcinku czwartej edycji „The Voice Senior” zaśpiewał przebój Elvisa Presleya „Love Me Tender”. Siemianowiczanin dotarł aż do półfinału, gdzie zachwycił świetnym wykonaniem hitu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”.

Gwiazdą spotkania będzie także Henryk Czich, przyjaciel Mirka Breguły i wieloletni współwokalista zespołu Universe. Zespół obchodził w ubiegłym roku 40-lecie założenia.

Gośćmi Forum Seniora w Ustroniu będą wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Z seniorami spotkają się przedstawiciele policji, straży pożarnej, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, będą także eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Grupy American Heart of Poland oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przychodnia Akademicka zapewni specjalny mammobus przygotowany na mobilne szerzenie świadomości o przeciwdziałaniu rakowi piersi (warto pamiętać, że darmowe badanie profilaktyczne piersi przysługuje raz na dwa lata kobietom od 50 do 69 roku życia).

Podczas Forum nie zabraknie więc porad na temat zdrowia i zdrowego stylu życia czy ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa i ubezpieczenia społecznego.

Skip to content