• 19 kwietnia 2024 09:56

Cekcyn od pięciu lat wśród Gmin Przyjaznych Seniorom!

Uroczystym przekazaniem certyfikatu „Gminy Przyjaznej Seniorom” uczciliśmy pięcioletnią obecność Cekcyna (woj. kujawsko-pomorskie) w naszym programie. Spotkanie, na którym prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski wręczył wójtowi Jackowi Brygmanowi dyplom, odbyło się 5 kwietnia w tamtejszym Centrum Usług Społecznych.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele starostwa i prawie wszystkich gmin powiatu tucholskiego oraz lokalni działacze, cekcyńscy seniorzy i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki – filia w Cekcynie. Zgromadzeni wysłuchali prezentacji Łukasza Salwarowskiego przybliżającej korzyści wynikające z przynależności do programu Gmina Przyjazna Seniorom oraz jego prelekcji o aktywizacji osób starszych, a także wykładu dr. Marka Pilcha, Ambasadora „Głosu Seniora” i Zdrowego Stylu Życia, na temat „Aktywności fizycznej po 60-ce”.

Cekcyn w programie Gmina Przyjazna Seniorom uczestniczy od 2018 roku. „Jak widać, nie żałuje. Co zrobią inne gminy powiatu?” – pyta na łamach „Tygodnika Tucholskiego” jego redaktor naczelny Piotr Paterski.

Zdjęcia: Piotr Paterski / Tygodnik Tucholski

Skip to content