• 27 lutego 2024 19:01

SUKCES NASZYCH GMIN PRZYJAZNYCH SENIOROM!

Prezydent Miasto Zabrze – Pani Małgorzata Mańka-Szulik została laureatką konkursu Polka XXI wieku 2023 w kategorii samorząd. Doceniono jej pracę na rzecz regionu i społeczności lokalnej.

Wyróżnienie otrzymała wójt Gmina Sękowa Pani Małgorzata Małuch.

Zarówno Miasto Zabrze jak Gmina Sękowa są partnerami naszego programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

Nagrody i wyróżnienia wręczały członkinie kapituły Pani Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa (Hrubieszów Miasto z Klimatem) i Pani Anita Richert-Kaźmierska – wicewójt Gmina Kolbudy również z naszych Gmina Przyjazna Seniorom. Panie zostały laureatkami tej kategorii w 2022 roku.

Uroczysta gala wręczania nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Warszawie. Organizatorem konkursu była Fundacja Projekt PL. Nagrody przyznano w 7 kategoriach: innowacje i nowe technologie, przedsiębiorczość, edukacja, samorząd, działalność społeczna, zdrowie, kultura. Oprócz nagród głównych wręczono kilkadziesiąt wyróżnień.

Gala połączona była z Konferencją, w której wzięli udział między innymi Premier Mateusz Morawiecki, Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej (Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej) i Pani Jadwiga Emilewicz – Poseł na Sejm RP.

Gratulujemy sukcesów naszym Gminom Przyjaznym Seniorom!

Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora

Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego

Skip to content