• 22 czerwca 2024 17:34

ZAPRASZAMY NA JURA SENIOR FESTIVAL POD PATRONATEM MEDIALNYM GŁOSU SENIORA– Poręba 2023

Na żywo lub online. Już 10 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie ruszają przesłuchania do czwartej edycji Jura Senior Festiwal.

Soliści, duety, koła gospodyń, zespoły. W tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu Jura Senior Festiwal, wziąć udział może każdy. Pod warunkiem oczywiście, że potrafi śpiewać lub gra na jakimś instrumencie. I skończył 50 lat.

W ulubionym repertuarze

Uczestnicy festiwalu, który na dobre zagościli w Porębie, zobowiązani są do zaprezentowania dwóch dowolnie wybranych piosenek rozrywkowych w języku polskim. – Dopuszcza się możliwość użycia podkładu muzycznego na CD lub pendrive – mówią przedstawiciele organizatora festiwalu – Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Pierwszy etap to przesłuchanie. Ma ono formę występu „na żywo” lub online. Wówczas –  by uniknąć problemów technicznych – swoje prezentacje video należy wysłać za pośrednictwem serwera www.wetransfer.com do 5 lutego na adres: festiwal@mokporeba.pl

Przesłuchania „na żywo” zaplanowano na 10 lutego w sali widowiskowej porębskiego MOK-u.

W jury zasiądą gwiazdy śląskiej estrady

Drugi etap – to Koncert Laureatów, który odbędzie się już 12 lutego. W komisji Jury zasiądą prawdziwe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej: Grzegorz Poloczek, Katarzyna Piowczyk oraz Kazimierz Sas. – To będzie wyjątkowe wydarzenie dla Seniorów! Zapraszamy – mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Dodaje, że będzie to już czwarta edycja Jura Senior Festiwal. Tylko w zeszłym roku udział w konkursie wzięło niemal 500 osób.

Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania na stronie www.mokporeba.pl

Festiwal sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Studio ART w Porębie, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Urząd Miasta Poręba.

Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Patronat Medialny: TVP3 Katowice, Głos Seniora, Nasza Poręba, Puls Poręby.

Oficjalny zwiastun:

(25) JURA SENIOR FESTIVAL – PORĘBA 2023 (zwiastun festiwalu) – YouTube