• 19 czerwca 2024 15:00

Zimowa aktywizacja Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – KUTW z udziałem Głos Seniora i naszym ambasadorem Sobiesławem Zasadą

sty 20, 2023 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia
SONY DSC

Rada Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zaprosiła bydgoskich seniorów na plenerową zabawę karnawałową. Patronat nad imprezą objął Głos Seniora.

Na kilka dni przed swoimi świętami Babcie i Dziadkowie, członkowie KUTW, zorganizowali spacer z kijkami nordic walking. Był on połączony z zabawą karnawałową. Trasa tradycyjnie wiodła duktami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w  Myślęcinku. Do udziału w zabawie zaproszono również niezrzeszone seniorki mieszkające samotnie.

– Zakończenie spaceru miało miejsce na terenie rekreacyjnym przed Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Wiaty zostały udekorowane rollupami  Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz GŁOSU SENIORA. Na wstępie spotkania seniorzy wręczyli okazjonalne upominki honorowym gościom. Prezenty w postaci książek pt. „Polacy w rajdach safari” oraz najnowszego wydanie GŁOSU SENIORA przygotowało stowarzyszenie MANKO. Upominki  otrzymali m.in.: Poseł na SEJM RP, Jan Szopiński, wiceprzewodniczący RADY MIASTA Bydgoszczy, Lech Zagłoba-Zygler oraz mgr inż. Jarosław Mikietyńskikierownik Ogrodu Botanicznego. Za pomoc w organizacji ogniska nagrodę w postaci pięknych albumów przyrodniczych otrzymali pracownicy K-P Centrum Edukacji Ekologicznej. Wydawnictwa będzie można wykorzystać w działalności edukacyjnej dzieci i młodzieży – relacjonuje Bożena Sałacińska, organizatorka imprezy, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW

 – Pogoda jak na styczeń dopisała na medal. Na szczęście nie padało. Temperatura była na lekkim plusie. Rozgrzewaliśmy się przy ognisku opiekając kiełbaski. Była też okazja do wznoszenia toastów za zdrowie BABĆ i DZIADKÓW szampanem pitym z papierowych kubeczków – mówi Łucja Makowska.

 – Po napełnieniu żołądków kiełbaskami oraz   specjałami przyniesionymi z domu nadszedł czas na tańce charakterystyczne. Nie zabrakło również chóralnych śpiewów i przyśpiewek okazjonalnych. Rewelacyjną oprawę muzyczną zabezpieczył znany bydgoski muzyk, Jurek Paterski – dodaje Krystyna Mazurkiewicz.