• 22 czerwca 2024 17:55

ZAPRASZAMY NA MUSICAL KOSMOS W PRUSZKOWIE

Po prawie dwuletniej przerwie… familijny Musical Kosmos wraca! Musical Kosmos, czyli baśń o astronomicznych obiektach wyrażona przez śpiew, akrobacje, taniec i muzykę ponownie rusza w Polskę, by zaświecić tam, gdzie gasną promienie gwiazd. Obywatelu planety, Ziemia zarówno mały, jak i duży, zapraszamy w przestrzeń Kosmosu! Czy jesteś gotowy, by odnaleźć w nim siebie?

WIDOWISKO, KTÓRE POKOCHALI WIDZOWIE W CAŁEJ POLSCE POWRACA

Musical Kosmos to autorskie polskie widowisko, którego premiera odbyła się w 2018 roku. Od tamtego czasu spektakl zobaczyło blisko 21 tysięcy osób w takich miejscach jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu, Centrum Kongresowo Kulturalne Jordanki w Toruniu, Gdański Teatr Szekspirowski, a także w Filharmonii Kaszubskiej.

Przez lata zjawiskowe akrobacje oraz taneczne i wokalne kompozycje zachwyciły widzów w Polsce. Po dwóch latach przerwy Musical Kosmos ponownie powraca, jednak ze zdwojoną siłą. Obsada 22 aktorów, tancerzy, wokalistów i akrobatów ponownie rusza w Polskę z familijnym spektaklem, który pokazuje siłę współczesnego musicalu. Spektakl odwiedzi kolejne miasta w kraju, by pokazać autorską opowieść o wartościach, które kryją się we wszechświecie. To jeden z tych polskich musicali, który powoduje, że sale wypełniają się po brzegi – niezależnie od tego, gdzie się pojawi.

Dzieło zostało stworzone przez polskich twórców. Za scenariusz, reżyserię, teksty utworów, choreografię, a także kostiumy odpowiada Magdalena Nitka, zaś muzyka i produkcja muzyczna jest autorstwem Adama Pietrzaka, który współpracuje m.in. z takimi polskimi artystami, jak Miłosz Gałaj, Anastazja Simińska, Marta Burdynowicz, Sylwia Banasik, Agnieszka Birecka czy kwartetem smyczkowym Golden Gate String Quartet, przygotowaniem wokalnym zajmowała się Karolina Adamiak–Pruś, a ręcznie tworzoną scenografię stworzyli Krystian Hintzke i Monika Rudnicka.

Uniwersalna i ponadczasowa baśniowa opowieść ukryta w kosmosie przedstawia piękno i problemy współczesnego świata, z którymi każdy z nas mierzy się każdego dnia. Pełna paleta emocji metaforycznie ubrana w formę gatunkową, jaką jest musical sprawia, że zarówno młodszy, jak i starszy widz może wynieść z niego coś dla siebie. Podczas blisko 75-minutowego widowiska odbiorcy doświadczą na żywo pełnej gamy barw w postaci spektakularnej choreografii z elementami akrobatycznymi, ręcznie wykonanych kostiumów, a wszystko to otulone muzyką i słowami songów, które wracać będą razem z widzami do domu.

W rozgrywającym się wszechświecie widzowie poznają historię o wartościach i mądrościach, które można przenieść na codzienne życie. Bowiem funkcjonujące we wszechświecie obiekty, zawieszone gdzieś między niebem a ziemią, jak każdy z nas – gubią czasem drogę. Jednak by ponownie wrócić na „dobre tory” potrzebują przejść serię przemian, które sprawią, że prawda ponownie będzie mogła przemówić.

Zapraszamy na spektakle w Pruszkowie! Patronem medialnym wydarzenia jest Głos Seniora.

Miejsce: Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

26.01.2023 r. czwartek godzina: 09.00, 11.30, 18.00

27.01.2023 r. piątek godzina: 09.00, 11.30, 19.00

Czas trwania: około 1 godz. 15 min.

Ceny biletów:

Poranki:

bilet normalny 55 zł

bilet ulgowy: 45 zł

bilet grupowy: 40 zł (powyżej 40 osób)

Na 15 uczniów nauczyciel otrzymuje bilet darmowy. O miejscach decyduje termin złożenia rezerwacji i opłacenia biletów. Im szybciej zarezerwujecie Państwo bilety, tym lepsze będą miejsca.

Popołudnia: w cenach : 70 zł – 110 zł

Aby zakupić bilety zapraszamy na stronę: www.teatrmlodych.pl/musical-kosmos-teatr-mlodych

Kontakt: Joanna Szablewska Tel.: + 48 535 624 186

E-mail: bilety@teatrmlodych.pl

Organizator: Teatr Młodych, Akademia Artystyczna, Gdańsk, www.teatrmlodych.pl

Miejsce grań: Centrum Kultury i Sportu, ul. Bohaterów Warszawy 4, 05-800 Pruszków

TEATR MŁODYCH

Teatr Młodych powołany 13 maja 2021 roku przez Magdalenę i Macieja Nitkę. Początkowo teatr funkcjonował pod nazwą Kolektyw Aka Artyst powstały w roku 2013. Młody, a jednocześnie pełen wiedzy i doświadczenia zespół produkuje oraz realizuje liczne widowiska, spektakle, musicale, do których współrealizacji zaprasza cenionych twórców i artystów w kraju. Zespół teatru składa się z artystów wywodzących się z najróżniejszych sektorów sztuki, wśród nich: tancerze jazzowi, streetowi, towarzyscy, aerialiści, akrobaci, gimnastycy, kuglarze, wokaliści i aktorzy, którzy dzięki swojemu zróżnicowaniu organizują bogate kulturalne widowiska wzbudzające zachwyt i radość wśród widzów. Teatr ma na swoim koncie dwa autorskie musicale „Musical Kosmos” oraz „Co ty Powiesz”. Obecnie jest w trakcie realizacji trzeciej produkcji pt. „Belweder Atropon”, który będzie dziełem wielowymiarowym z mistrzowską choreografią i wykorzystaniem cyrkowych atrybutów, jak: koła akrobatyczne, pole dance, szarfy, a to wszystko w konwencji musicalu.