• 20 kwietnia 2024 12:10

Andrzej Nowak laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Senior w Ruchu w kategorii Senior Sportowiec Roku – zapraszamy do obejrzenia filmu

Prezentujemy rozmowę Zastępcy Burmistrza Andrzeja Kacprzaka z Andrzejem Nowakiem Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Senior Sportowiec Roku” organizowanego przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przy wsparciu finansowym Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pan Andrzej Nowak w 2022 roku odebrał 16 statuetkę “Superpiechura Świętokrzyskiego” nadawanego osobom, które pokonały pieszo co najmniej 320 km tras turystycznych podczas imprez zaliczanych do rankingu. Sportowiec ma na swoim koncie ukończonych: 21 maratonów na 100 km, 4 maratony na 76 km, 82 maratony na 50 km, 14 maratonów na dystansie 42 km, 5 maratonów na dystansie 30 km, 32 maratony na dystansie 25 km. W sumie to przemierzył na trasach maratonów łącznie 7.604 km. Andrzej Nowak systematycznie i aktywnie działa w Sekcji Emerytów i Rencistów, zachęcając do uczestniczenia w zajęciach tenisa stołowego mieszkańców naszego miasta w podobnym wieku. Za swoje osiągnięcia kapituła nagrodziła Andrzeja Nowaka III miejscem w Ogólnopolskim Konkursie „SENIOR SPORTOWIEC ROKU”.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu:

Skip to content