• 22 maja 2024 09:45

Świąteczno-noworoczne Spotkanie Środowisk Senioralnych w Wieliczce

Świąteczno-noworoczne Spotkanie Środowisk Senioralnych w naszym partnerskim samorządzie należącym do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora: Miasto i Gmina Wieliczka.

Wydarzenie odbyło się 27 grudnia w Sali „Magistrat”, ul. Powstania Warszawskiego 1 w Wieliczce.

W imieniu Burmistrza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaproszonych Seniorów i gości przywitały: zastępca ds. społecznych Pani Agnieszka Szczepaniak, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Pani Hanna Kozioł oraz zastępca dyrektor Wielickie Centrum Kultury pani Joanna Zygmunt.

Po przywitaniu wszyscy odśpiewali „Sto lat” dla Jubilatki – Pani Krystyny Poprawy, która obchodziła 90 lat. Pani Krystyna to niezwykłą osoba, pełna energii będąca artystyczną duszą, która realizuje się w grupie Teatr “Odważnych i Wierzących w Sukces” działający pod patronatem Wielickie Centrum Kultury.

W Świąteczno-noworocznym spotkaniu brali udział przedstawiciele Centrum Aktywności Społecznej w Wieliczce, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet Trzeciego Wieku Wieliczka im Jana Pawła II i wiele innych zaproszonych Seniorów z okolicznych miejscowości.

W wydarzeniu wzięli udział także Ambasadorowie Głosu Seniora – Janina Czaja i Stefan Majewski.

W czasie spotkania były życzenia, koncert zespołu wokalno-muzycznego “Retro” pod dyrygenturą Pani Małgorzaty Lesiewicz-Przybył, dyskusja i kolędowanie. Nie zabrakło także poczęstunku.

Nasza Ambasadorka Pani Janina Czaja w imieniu Prezesa Łukasza Salwarowskiego, podziękowała za zaproszenie i zachęcała Seniorów do brania udziału w naszych konkursach oraz odwiedzenia naszego Centrum Kultury Międzypokoleniowej Głosu Seniora. Przypominamy, że Centrum znajduje się w naszej siedzibie przy Osiedlu Uroczym 12 w Krakowie.

Skip to content