• 22 lutego 2024 11:35

Głos Seniora na XVI Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”

Wczoraj, 12 grudnia w Opera Krakowska po raz 16 nagrodzeni i wyróżnieni zostali nieszablonowi seniorzy, wyróżniający się szczególną aktywnością, osoby działające z pasją, bezinteresownie angażujące się w pomoc innym, działające w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku, czy w lokalnych społecznościach.

Głos Seniora był patronem medialnym XVI Małopolskiego Plebiscycytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”.

W wydarzeniu wziął udział Prezes Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraŁukasz Salwarowski oraz nasi Ambadadorowie Janina Czaja i Marek Pilch.

Nagrody laureatom wręczyli: minister Agnieszka Ścigaj – Poseł na Sejm RP, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz radne województwa Danuta Kawa, Anna Mikosz i Marta Mordarska.

Seniorką Roku XVI edycji plebiscytu została Pani Cecylia Złahoda z Oświęcimia – Powiat Oświęcimski. Z kolei tutułem Seniora Roku został uhonorowany Pan Kazimierz Królik z Mogilan – Gmina Mogilany. Oznacza to wielki sukces mieszkańców naszych partnerskich samorządów bowiem zarówno Powiat Oświęcimski jak Gmina Mogilany należą do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora!

Oprócz tego Honorowe Wyróznienia otrzymało wiele osób pochodzących z naszych partnerskich gmin. Są nimi:

Honorowe Wyróżnienie zdobyła także Pani Urszula Jasłowska z Makowa w gm. Gołcza- Ambasadorka Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora i kampanii Stylowi Seniorzy z Głos Seniora.

Pozostałe osoby, które otrzymały Honorowe Wyróżnienia to:

  • Pani Alicja Kokoszka z Krakowa
  • Pani Maria Czernik z Poronina
  • Pani Bogumiła Kałużny z Nowego Sącza
  • Pani Zdzisława Uchto z Uniejów Rędziny w gm. Charsznica
  • Pan Jan Józef Halbina z Babic

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym Seniorom!

fot. Grzegorz Finowski.

fot. www.malopolska.pl

Skip to content