• 25 lipca 2024 03:12

Wystawa fotograficzna “Oddajemy Serce” o medykach ratujących życie pacjentów wirtualnie!

lis 2, 2022 #wystawa, #Zdrowie

Wystawa “Oddajemy Serce” nosi tytuł, który z jednej strony podkreśla zaangażowanie medyków w ratowaniu ludzkiego życia – oddają oni swojej pracy, swojej misji i powołaniu całe serce by pacjent mógł odzyskać zdrowie, a jednocześnie dosłownie i fizycznie “zabierają” chore serce i… oddają zdrowe. Zainaugurowana 28.10.2022 r. w centrum konferencyjnym ADN w Browarach Warszawskich w Warszawie, dostępna jest teraz również w wersji online!

Jak wyjaśnia Ewelina Pańczyk, Prezes fundacji Instytut Świadomości, niewiele osób miało okazję być na sali operacyjnej czy zabiegowej, wystawa ma na celu również pokazanie atmosfery pracy medyków, precyzyjność urządzeń, a przede wszystkim samych zaangażowanych w zabieg osób.

Obserwowanie skomplikowania wykonywanych procedur medycznych, szybkości działania, współpracy bez słów między lekarzem prowadzącym zabieg a jego zespołem jest fascynujące. To prawdziwa sztuka, dlatego uznaliśmy, że właśnie poprzez fotografię, tej rodzaj sztuki, pokażemy sztukę medycyny, kardiologii interwencyjnej. -mówi.

Dariusz Adam Pańczyk, autor wystawy podkreśla, że zdjęcia, które wykonuje społecznie dla fundacji, to zawsze fotografie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, ukazujące wagę, a jednocześnie kruchość ludzkiego życia.

Momenty skupienia lekarzy w kardiologicznym zespole, którym kieruje prof. Robert Gil, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Precyzja, skupienie, empatia, pokora i pewność, a jednocześnie radość i ulga podczas zabiegu ratowania życia ludzkiego, to wszystko starałem się ująć w mojej fotografii. – dodaje.

Ewelina Pańczyk, Prezes fundacji Instytut Świadomości tłumaczy, że:

Medycy oddają serce pacjentom, a my poprzez naszą wystawę, chcemy oddać im hołd. Zarówno lekarzom, jak i asystentom, pielęgniarkom i technikom, bo to oni tworzą Zespół, który ratuje ludzkie życie. Pragniemy również przybliżyć ich pracę i zaangażowanie pacjentom i ich rodzinom, ponieważ rzadko mają okazję oglądać swoich bohaterów przy pracy, w ferworze walki, w ich emocjach, w skupieniu. W wystawie “Oddajemy Serce” są zdjęcia absolutnie autentyczne, prawdziwe, pokazujące medyków w codziennych dla nich sytuacjach, a tak niezwykłych i widowiskowych dla większości ludzi. Mamy nadzieję, że nasza wystawa przyczyni się do docenienia pracy medyków, bo to oni dbają i na co dzień walczą o ludzkie życie.

Wystawa autorstwa Dariusza Adama Pańczyka we współpracy z fundacją Instytut Świadomości, pokazuje lekarzy i zespoły medyczne podczas ratowania życia pacjentów pod kierownictwem prof. Roberta Gila, Prezesa Elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownika Kliniki Kardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Organizatorem wystawy jest Collegium Humanum oraz fundacja Instytut Świadomości.

Patronami medialnymi wydarzenia są Głos Seniora i Pacjent w Centrum.

Wystawa, po inauguracji w ADN, dostępna jest stacjonarnie w terminie 2-30.11.22 r. w ADN Centrum Konferencyjne, przy ul. Grzybowskiej 56 w Warszawie w godzinach 10:00-15:00 oraz wirtualnie na stronie Collegium Humanum oraz Instytutu Świadomości:
https://www.instytutswiadomosci.online/post/wystawa-fotograficzna-oddajemy-serce-o-medykach-ratuj%C4%85cych-%C5%BCycie-pacjent%C3%B3w-r%C3%B3wnie%C5%BC-wirtualnie