• 22 lutego 2024 11:24

Słów kilka o wyborze lodówki idealnej

paź 10, 2022 #Materiał Partnera

Na grupach wnętrzarskich królują posty typu: czego nie zrobilibyście w swoim domu ponownie? Nie zdarzyło się chyba jeszcze, by ktoś w odpowiedzi napisał: nie kupiłbym lodówki. Są sprzęty, których obligatoryjność w domach jest dyskusyjna (o słuszność zakupu mikrofalówki ludzie kłócą się niemal tak często, jak o przepis na carbonarę), lodówka pozostaje jednak poza dyskusją. Ale jaka właściwie powinna być lodówka?

Czasami się człowiekowi coś przyśni. Na przykład awokado. Czasami po tym śnie wstaje w środku nocy i po cichu, na paluszkach, idzie do kuchni, bo nocna wizja tosta z awokado wywołała nieprzemijającą tęsknotę za zapachem topionego sera. Ale nogi nie prowadzą człowieka od razu do szuflady z tosterem. Na początku każdej kulinarnej wycieczki czeka na człowieka ona: jej wysokość lodówka. Przyjrzyjmy się więc lodówce: jakie funkcje powinna mieć chłodziarka, by nie zawodziła głodnego człowieka o żadnej porze dnia i nocy?

Czy lodówka może być ładna?

Oczywiście! Powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale umówmy się: to duży sprzęt i jeśli decydujemy się na lodówkę wolnostojącą, to powinniśmy wkomponować ją w projekt kuchni. To zdecydowanie umili nie tylko wieczorne podjadanie, ale również codzienne przygotowywanie posiłków i spędzanie czasu w kuchni, która nie bez powodu bywa nazywana sercem domu. Poza tym dziś, gdy prym w projektach wnętrz wiodą salony z aneksami kuchennymi, wygląd lodówki jest szczególnie istotny.

Większość sprzętów kuchennych (płyta indukcyjna, piekarnik, zlew) wybieramy dziś w kolorze czarnym – choćby przez ich dostępność. Dobrze jest dopasować do nich również większe sprzęty – w nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzi się na przykład prosta forma  lodówki gorenje nrk6192abk4.

Świeżość jedzenia w lodówce

Najważniejsze jest jednak to, by jedzenie w lodówce pozostawało świeże jak najdłużej. To istotne dla portfela (nie chcemy przecież marnować jedzenia), smaku (liście sałaty zwisające smętnie z półki nieszczególnie zachęcają do przyswojenia wraz z nimi odpowiedniej ilości folianów) i zdrowia. Świeże jedzenie to bezpieczne jedzenie! O to również doskonale zadba lodówka gorenje. Czarna czy biała – nieważne, którą wybierzesz do swojej kuchni – wyposażona jest w pełny No Frost, co oznacza, że wewnątrz nie zbiera się szron i, co za tym idzie, nie ma konieczności regularnego rozmrażania.

Wybierając lodówkę, przyjrzyj się tym modelom, które wyposażone zostały w funkcję IonAir Multiflow 360° – o ile oczywiście zależy Ci na walorach smakowych i zapachowych przechowywanej w lodówce żywności. Warzywa i owoce nie stracą chrupkości, jeśli będziesz je przechowywać w szufladzie CrispZone.

Nie wiesz jak wybrać najlepszy sprzęt domowego RTV i AGD? Podpowiadamy!

Wygoda użytkowania

Wielu z nas regularnie przeprowadza kontrolę oświetlenia w lodówce (niektórzy mówią, że zaglądamy do lodówki z nudów, ale to tylko pogłoski). Dobrze, by Twoja nowa lodówka posiadała oświetlenie LED, które nie tylko oszczędza energię elektryczną, ale ma też dłuższą żywotność od tradycyjnej żarówki. Duży komfort zapewnia też niski poziom hałasu emitowanego przez lodówkę.

To co, zmieniasz lodówkę na lepszy model?

Skip to content