• 27 lutego 2024 17:36

Zaproszenie na 4. Kongres „Zdrowie Polaków” 2022

4. edycja Kongresu odbędzie się w dniach 17-18 października 2022 r. Podobnie jak w latach ubiegłych przewidywany jest – dzięki wykorzystaniu różnorodnych narzędzi do e-komunikacji – udział kilkuset ekspertów, specjalistów z różnych dziedzin medycyny, ekonomii, gospodarki, kultury, sportu oraz przedstawicieli mediów.

Całość będzie można śledzić online,

a po zakończeniu Kongresu wszystkie nagrania będą dostępne na stronie

http://kongres-zdrowiepolakow.pl.

Przystępując do organizacji Kongresu kierowano się hasłem „Profilaktyka zdrowotna i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia”. Celem tegorocznego Kongresu będzie pokazanie współczesnych możliwości medycyny oraz budowanie postaw prozdrowotnych poprzez wdrażanie różnorodnych programów profilaktycznych. Ważne miejsce w dyskusji zajmie także prezentowanie różnych strategii działania instytucji i jednostek państwowych, samorządowych, naukowych, klinicznych oraz grup ekspertów, organizacji pacjentów, które miały, mają, a w szczególności będą miały wpływ na kondycję naszego społeczeństwa. 

Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Komitetu Nauk Klinicznych PAN, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządu Zmysłów oraz licznych uniwersyteckich zespołów, ekspertów nauki i medycyny. Jest to wydarzenie organizowane ponad wszelkimi uwarunkowaniami politycznymi z udziałem przedstawicieli Sejmu RP i Senatu RP, wielu instytucji centralnych i regionalnych. 

Organizacja naszych obrad będzie adekwatna do sytuacji epidemiologicznej w kraju. Odbędzie się 8 debat, 55 paneli eksperckich i dyskusyjnych, ponad 70 wykładów. Jestem przekonany, że wspólnie sprawimy, iż 4. Kongres „Zdrowie Polaków” 2022 będzie ważnym wydarzeniem, bogatym w możliwość wymiany doświadczeń, a także interesującym i twórczym interdyscyplinarnym spotkaniem naukowym i medycznym.

Serdecznie zapraszam do śledzenia obrad Kongresu w internecie. 

Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński
Przewodniczący Rady Programowej
Kongresu „Zdrowie Polaków

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem, dlatego już teraz zapraszamy Was do wzięcia udziału! Obserwujcie nasz profil i wyczekujcie więcej informacji.

Skip to content