• 27 lutego 2024 19:06

VI edycja Charytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2023 z seniorami!

Zawody otwarte na Wszystkich.

Jeszcze wybrzmiewają echa zakończonej 27 sierpnia br. V edycji Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu, a główni organizatorzy już rozpoczęli działania, które mają na celu jeszcze większą integrację społeczną i wielopokoleniową przy realizacji tego wydarzenia w 2023 roku. Warto podkreślić, że wydarzenie to, przede wszystkim koncentruje się na zintegrowaniu różnych środowisk. Zarówno zawodowych, jak również osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. To sprzyja atmosferze jaka panuje w trakcie trwania zawodów. Ma ona bardziej charakter rekreacyjny, rodzinny, przyjacielski, aniżeli stricte sportowy, gdzie przeważa rywalizacja i współzawodnictwo.

Warto podkreślić, że Wszyscy triathloniści i paratriathloniści swoim uczestnictwem wspierają działania Fundacji Leny Grochowskiej, której głównym profilem działalności jest zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, usamodzielnianie ich, tym samym dawanie Im szansy na normalne życie. Oczywiście w rywalizacji liczą się wyniki, są zwycięzcy, nagrody, ale są to wartości nie najważniejsze. Dominują tutaj – dobra zabawa sportowa i przede wszystkim uczestnictwo, które bardzo często jest pokonaniem własnych barier, niedoskonałości czy też chęci zweryfikowania dotychczasowych rekordów życiowych. Wiek uczestników nie stanowi żadnej granicy, a najlepszym przykładem jest Prezes Zarządu ARCHE SA, głównego inicjatora wydarzenia. Władysław Grochowski (71 lat), który od 1. edycji czynnie bierze udział w zawodach. Zresztą nie jest jedynym zawodnikiem 60+ na 330 zawodników, było ich 19. Stąd też pomysł, aby do udziału w przyszłorocznej edycji zaprosić seniorów.

Seniorzy – Królowie Życia!

„Codziennie, jak tylko mi na to pozwala czas, pokonuję na rowerze dystans około 60 kilometrów” – podkreśla Władysław Grochowski. „Obserwuję również, jak polscy seniorzy zaczynają bardzo wyraźnie łamać dotychczasowy stereotyp starszych pań i panów. Tysiące aktywnych klubów seniora, wypełnionych studentami – uniwersytetów III wieku, dyskoteki dla seniorów, czy też parki, chodniki z osobami starszymi spacerującymi czy uprawiającymi różne dyscypliny sportu pokazują, że dzisiaj seniorzy chcą korzystać z życia, nadrabiać zaległości w różnych dziedzinach” – dodaje. „Ten ogromny potencjał trzeba wykorzystać. Dlatego, do udziału w najbliższej edycji triathlonu i paratriathlonu zapraszam drużyny 60+.

Będzie ogrom wspaniałej zabawy, rekreacyjnej rywalizacji, będą wyjątkowe nagrody. Seniorzy twórzcie drużyny, trenujcie, budujcie kondycję. Pobiegniemy, popłyniemy kajakami, pojedziemy rowerem ” – zaprasza 71 letni Prezes Władysław Grochowski. Warto przypomnieć, że niezależnie czy masz lat 30, 40, 60 czy 80 to umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna sprawia, że poprawiasz swoje krążenie i wzmacniasz serce, wzmacniasz siłę swoich mięśni, poprawiasz ogólny stan swojego organizmu, kondycję oraz poprawiasz koordynację ruchową. Ponadto, uczestnicząc w naszym wydarzeniu, będziecie mieli Państwo szansę poznać nowych ludzi, co wpływa również na poprawę Waszego nastroju i samopoczucia. A na koniec rzecz najważniejsza – satysfakcja z podjętej aktywności i pokonywania kolejnych etapów tras. I to, że mogłeś swoim uczestnictwem pomóc! To wartość bezcenna!

Triathlon i Paratriathlon – wizytówką Grupy ARCHE

Od 1.edycji organizatorami tego wydarzenia są: Fundacja Leny Grochowskiej, Stowarzyszenie Wspólnota ARCHE oraz ZAMEK BISKUPI Janów Podlaski. To największe wydarzenie organizowane przez Grupę ARCHE, które jest również największym tego typu dla Regionu Nadbużańskiego. Wszystko na to wskazuje, że w roku 2023, poza letnią edycją w Zamku w Janowie Podlaskim, pojawi się również wiosenna edycja tej imprezy. Tym razem na terenach innego z 17 hoteli Grupy ARCHE w Polsce – w Pałacu i Folwarku Łochów. Obiektu położonego na niemalże 40 ha w pięknej krainie Doliny Liwca.

Szczegóły już wkrótce.

Wszystkich, którzy chcieliby przeczytać więcej, czy też obejrzeć galerię fotograficzną – odsyłamy na strony:

Skip to content