• 22 lutego 2024 11:40

Zaproszenie na Wielki Piknik “Senior Party” w Brzesku

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora wspólnie z Burmistrzem Brzeska, Panem Tomaszem Latochą, serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy i Miasta Brzesko, na Wielki Piknik pod nazwą „Senior Party”, który odbędzie się 13 sierpnia w sobotę na Ranczu Pasja przy ulicy Szczepanowskiej w Brzesku.


Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00, a jego głównym punktem będzie inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom oraz wręczenie pierwszych Ogólnopolska Karta Seniora, których posiadacze będą mogli korzystać ze zniżek w 3000 placówkach handlowych i usługowych w całym kraju, w tym również w gminie Brzesko. Wśród podmiotów objętych tym programem znajdują się także sanatoria, uzdrowiska, przychodnie zdrowia i instytucje kultury.


W ramach pikniku odbędą się także warsztaty, szkolenia i spotkania z doradcami, poświęcone zagadnieniom dotyczącym funkcjonowania ludzi w wieku senioralnym. Zorganizowany też będzie blok zajęć poświęconych profilaktyce prozdrowotnej oraz aktywizacji i integracji seniorów. Przewidziane są również występy artystyczne, zajęcia animacyjne dla seniorów, pokaz mody dla seniorów oraz plenerowa zabawa taneczna.


Piknik jest inauguracją ogólnopolskiego programu pod nazwą Gmina Przyjazna Seniorom realizowanego przez Gminę Brzesko we współpracy z Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.

Skip to content